Powrót Hutnika na Marymoncką po dwóch latach!

BIELANY. W najbliższą sobotę (28 sierpnia) Hutnik Warszawa rozegra z Mławianką Mława inauguracyjny mecz na nowym obiekcie w ramach rozgrywek IV ligi mazowieckiej. Przed spotkaniem odbędzie się otwarty piknik sportowy dla rodzin.

Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny Hutnik to obiekt, na który czekali kibice „Dumy Bielan” oraz wszyscy mieszkańcy Warszawy. Uroczyste otwarcie odbyło się w ostatnią środę przy udziale stołecznych władz, natomiast w najbliższą sobotę swoje inauguracyjne spotkanie rozegra przy Marymonckiej 42 Hutnik Warszawa. Przeciwnikiem „pomarańczowo-czarnych” w pojedynku 4. kolejki IV ligi mazowieckiej będzie Mławianka Mława. Hutnicy świetnie spisują się w tym sezonie. W trzech meczach zdobyli komplet punktów, a w tabeli ustępują tylko bilansem bramkowym liderowi – KS CK Troszyn. Mecz rozpocznie się o nietypowej porze – 19:57, która nawiązuje do daty powstanie jednego z najbardziej zasłużonych warszawskich klubów.

Cieszymy się, że po 805 dniach wracamy do domu, czyli na stadion przy Marymonckiej. To nasze miejsce, a rozłąka trwała bardzo długo. Zawodnicy są bardzo zmotywowani, chcą pokazać się z jak najlepszej strony na nowym obiekcie. Liczymy, ze uda nam się podtrzymać zwycięską passę i zdobyć komplet punktów, aczkolwiek szanujemy rywala i jego klasę. Mławianka to zwycięzca ligi z poprzedniego sezonu i główny faworyt w obecnych rozgrywkach – przekonuje Kamil Średniawa, dyrektor sportowy Hutnika Warszawa.

Mecz ligowy ma charakter biletowany. – Blisko tysiąc wejściówek rozeszło się w 20 minut. Kibice są spragnieni dobrej piłki oglądanej na żywo na nowoczesnym stadionie. Gra przy pełnych trybunach będzie dla nas dodatkowym zastrzykiem energii – dodaje Kamil Średniawa.

Piknik sportowy dla mieszkańców przed meczem

Z uwagi na wyjątkowy charakter zbliżającego się meczu, władze Hutnika przygotowały szereg atrakcji dla mieszkańców Bielan oraz innych dzielnic. W godzinach 16:00-20:00 odbędzie się otwarty (bezpłatny) piknik sportowy dla dzieci i rodzin. Organizatorzy zaplanowali zajęcia z mini-koszykówki, siatkówki czy mini-tenisa. Dla miłośników futbolu, jeden z partnerów klubu – forBET, przygotował specjalną strefę, a w niej m.in. bramkę celnościową oraz mini-boisko do pojedynków „1 na 1”. Jedną z atrakcji pikniku będzie tor przeszkód dla najmłodszych. Przed stadionem pojawi się również wielki dmuchaniec oraz stoisko z grami i zabawami dla mniejszych dzieci (w tym malowanie buzi). Nie zabraknie też food-trucka, a dzieci będę mogły zjeść popcorn i watę cukrową.

To wyjątkowy dzień w historii Hutnika, którym chcemy się cieszyć w towarzystwie naszych kibiców i wszystkich mieszkańców Warszawy. W klubie stawiamy na wychowanie przez sport, dlatego większość atrakcji ma charakter sportowy i aktywnego wypoczynku. Rodzice będą mogli porozmawiać z trenerami naszych sekcji i zapisać dziecko do klubu – komentuje Maciej Purchała, prezes zarządu Hutnika Warszawa.

Nowy Ośrodek „Hutnik” jest jedną z największych inwestycji sportowych w Warszawie w ostatnich latach. Koszt jej realizacji wyniósł 48 milionów złotych. Przy Marymonckiej 42 powstały trzy nowe boiska piłkarskie – w tym główne, umożliwiające rozgrywki III ligi piłki nożnej, z nawierzchnią z trawy naturalnej, które posiada system nawadniania oraz podgrzewania płyty boiska oraz posiadające zadaszone trybuny na 1390 miejsc. Na terenie obiektu znajdują się również cztery korty tenisowe z nawierzchnią z mączki ceglanej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *