ZDM wyznacza strefę płatnego parkowania na Żoliborzu

ŻOLIBORZ. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął wyznaczanie strefy płatnego parkowania na Żoliborzu. SPPN obejmie dzielnice jeszcze w tym roku.

Konsekwentne powiększanie strefy płatnego parkowania i zmiany zasad jej działania to element szerszej polityki parkingowej prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Jej celem jest przede wszystkim ułatwienie znalezienia miejsca postojowego mieszkańcom poza godzinami szczytu, a w dalszej kolejności wszystkim tym, którzy w ciągu dnia go potrzebują.

Strefa bowiem spełnia swoją rolę, jeśli ok. 10 proc. miejsc jest wolnych – aby każdy, kto chce zaparkować, mógł to zrobić. Gdy wszystkie lub prawie wszystkie są zajęte, wzrasta natężenie ruchu spowodowane poszukiwaniem wolnego miejsca.

ZDM rozpoczął wprowadzanie nowego oznakowania miejsc parkingowych na Ochocie i Żoliborzu. Przedsięwzięcie z tym związane jest ogromne – oznacza wymalowanie znaków poziomych i postawienie znaków pionowych wskazujących miejsca do parkowania i informujących o strefie na 145 ulicach Ochoty i 121 ulicach Żoliborza. Strefa obejmie tam w sumie ponad 14,2 tys. miejsc postojowych. To dwa razy więcej niż w zeszłym roku, kiedy SPPN rozszerzyła się o część Woli i Pragi-Północ.

Obecnie strefa płatnego parkowania obejmuje ok. 37,8 tys. miejsc postojowych w Warszawie. Po tegorocznym powiększeniu liczba miejsc parkingowych przekroczy 50 tys.

fot. ZDM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *