W weekend dalsze prace na Połczyńskiej

BEMOWO. W najbliższy weekend dokończona zostanie wymiana nawierzchni północnej jezdni na odcinku od ul. Tkaczy do ul. Szeligowskiej. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i objazdy.

W lipcu na jezdni w kierunku granicy miasta nowy asfalt położono między ulicami Powstańców Śląskich a Tkaczy. Poprzedziły to prace brukarskie – wyregulowano zapadnięte i wymieniono popękane krawężniki na całym fragmencie przewidzianym do odnowy, czyli do ul. Szeligowskiej. Teraz roboty prowadzone będą na odcinku od ul. Tkaczy do ul. Szeligowskiej.

Cała północna jezdnia na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do ul. Szeligowskiej zostanie wyłączona z ruchu od piątku, 10 września, od godz. 22 do poniedziałku, 13 września, do godz. 4 rano. W tym czasie kierowcy jadący ul. Połczyńską od strony centrum będą musieli wybrać jeden z dwóch zaplanowanych objazdów – skręcić w prawo w ul. Powstańców Śląskich lub w lewo w ul. Dźwigową. Jeśli zdecydują się na pierwszy wariant, w kierunku granicy miasta i węzła Mory pojadą ulicami Powstańców Śląskich, Człuchowską i Lazurową. Jeżeli wybiorą drugą opcję, będą kierować się ulicami Dźwigową, Globusową, ks. Chrościckiego i al. 4 Czerwca 1989 r. Zalecane będą także objazdy ul. Górczewską do ul. Lazurowej lub od strony Włoch ul. Ryżową do al. 4 Czerwca 1989 r.

W remontowany fragment ul. Połczyńskiej nie będzie można skręcić zarówno z ul. Powstańców Śląskich, jak i z ul. Dźwigowej. Nie będzie także możliwości wyjazdu na ul. Połczyńską z ulic Tkaczy i Lustrzanej. Ponadto zamknięty zostanie wjazd i wyjazd z ul. Szeligowskiej na ul. Połczyńską. Na całym odcinku remontowanej jezdni obowiązywać będzie zakaz parkowania z informacją o możliwości odholowania pojazdu.

Po jezdni południowej w stronę Woli ruch będzie się odbywał normalnie. Z ul. Rotundy możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo w ul. Połczyńską.

Na remontowanym fragmencie ulicy przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe będą udostępniane w miarę postępu prac.

Zmianie ulegną trasy pięciu linii autobusowych – 105, 197, 713, 743 i N42. Autobusy obsługujące linię 105 w kierunku os. Górczewska pojadą ul. Powstańców Śląskich i Człuchowską, skąd wrócą na swoją regularną trasę.

Dla autobusów linii 197, 713 i 743 w kierunku Ursusa-Niedźwiadka, Agricoopu i Wolicy będzie obowiązywała trasa objazdowa przez ulice Powstańców Śląskich, Człuchowską i Lazurową. Z kolei autobusy linii nocnej N42 skręcą z ul. Połczyńskiej w Powstańców Śląskich i dojadą do trasy podstawowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *