W niedzielę dzień otwarty metra na Bemowie

BEMOWO. W niedzielę, 12 września, w godz. 11.00-15.00 zorganizowany zostanie dzień otwarty na stacji C4 Bemowo, budowanej pod skrzyżowaniem ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich.

Kolejna stacja rozbudowywanej II linii metra, otwiera swoje podwoje przed mieszkańcami. Serdecznie zapraszam warszawianki i warszawiaków do pierwszej ze stacji znajdujących się w dzielnicy Bemowo. Dzień otwarty na budowie stacji C4 Bemowo potrwa od godz. 11.00 do godz. 15.00 – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Zwiedzający zejdą na poziom przejścia podziemnego pod skrzyżowaniem, a następnie przez antresolę na peron stacji. Będzie można zobaczyć, jak montowane są instalacje techniczne podziemnej kolei. Zostaną zaprezentowane również pomieszczenia techniczne: wentylatornia oraz podstacja energetyczna.

Wejście na teren stacji od strony ul. Kossutha (przy punkcie informacyjnym). Ze względu na stan etapu budowy, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach oraz dzieci wymagających przewożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *