Gorący stołek w bielańskim ratuszu. Zmiany w zarządzie dzielnicy!

BIELANY. Decyzją radnych dzielnicy Bielany Marek Sitarski przestał pełnić funkcję wiceburmistrza. Jego miejsce zajęła Sylwia Lacek.

Dotychczasowy wiceburmistrz swoją rezygnację złożył 27 sierpnia, a dziś rada ją przyjęła. Tajemnicą poliszynela było, że Marek Sitarski należał do najmniej aktywnych członków zarządu dzielnicy Bielany. Zresztą jak udało nam się ustalić był także najdłużej pozostającym na pracy zdalnej wiceburmistrzem w bielańskim ratuszu.

Dziś została wybrana jego następczyni, a jest nią Sylwia Lacek. Już od kilku dni pojawiały się głosy dotyczące tego, że to właśnie radna Koalicji Obywatelskiej może zastąpić Sitarskiego i tak też się stało. Wskazywano, że to radna z zaledwie trzyletnim doświadczeniem. Jednak nie da się ukryć, że Sylwia Lacek była jednym z najaktywniejszych członków rady dzielnicy. Teraz przed nią nowe wyzwanie. Jak poradzi sobie w roli zastępcy burmistrza? Na oceny musimy chwilę poczekać.

W Radzie Dzielnicy Sylwię Lacek zastąpi Aleksandra Szymańczyk.

A tak jeszcze kilka tygodni temu ówczesna radna Sylwia Lacek mówiła o planach na najbliższe miesiące. Posłuchajcie podcastu: O bieżących sprawach Bielan z radną Sylwia Lacek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *