W weekend utrudnienia na Białołęce

BIAŁOŁĘKA. Od piątkowego wieczora do niedzieli rano (22-24 października) na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Płochocińskiej, Spedycyjnej i Krzyżówki będzie układana nowa nawierzchnia. W tym czasie ul. Płochocińska między ulicami Modlińską a Marywilską zostanie zamknięta. Kierowcy pojadą objazdami, zmienią się trasy 4 linii autobusowych.

Przebudowa skrzyżowania ulic Płochocińskiej, Spedycyjnej i Krzyżówki prowadzona jest od sierpnia. Wiąże się z poszerzeniem „krzyżówki” (powstaną lewoskręt i prawoskręt na zachodnim wlocie ul. Płochocińskiej), budową sygnalizacji świetlnej i wytyczeniem czterech przejść dla pieszych. Inwestycję realizuje deweloper, który nieopodal wybudował osiedle nad Kanałem Żerańskim, aby ułatwić jego mieszkańcom wyjazd. W tym celu do skrzyżowania przedłużył ul. Krzyżówki i teraz ją do niego podłącza.

Jeden z etapów przebudowy stanowi wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu. Prace zaplanowano na najbliższy weekend – rozpoczną się w piątek, 22 października, o godz. 22, a zakończą w niedzielę, 24 października, ok. godz. 5 rano.

W tym czasie ul. Płochocińska będzie nieprzejezdna. Zamknięty zostanie fragment między ulicami Modlińską a Marywilską. Wyjazd z ul. Hucznej możliwy będzie wyłącznie w lewo, w stronę ul. Modlińskiej. Obowiązywać też będzie zakaz skrętu z ul. Modlińskiej w ul. Płochocińską (nie będzie on dotyczył dojazdu do posesji).

W rejonie skrzyżowania, przez cały czas trwania prac, do dyspozycji pieszych utrzymane zostanie jedno z przejść przez ul. Płochocińską.

Objazd utrudnień został wyznaczony ulicami Marywilską, Toruńską (Trasa Toruńska w ciągu drogi S8), Modlińską, Klasyków i Czołową. Do ul. Modlińskiej z ul. Płochocińskiej można też będzie dojechać ulicami Białołęcką i Toruńską.

Nieprzejezdna będzie też ul. Krzyżówki. W piątek, 22 października, w godzinach 7.30-22 zamknięty zostanie jej ok. 200-metrowy odcinek przed ul. Płochocińską. W tym czasie będzie tam układana ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu.

Ze względu na utrudnienia zmienią się trasy 4 linii autobusowych. Autobusy obsługujące linię nr 126 (w kursach z podjazdem do przystanków Płytowa i Kupiecka) w kierunku Centrum Handlowego Targówek pojadą ulicami Modlińską, Klasyków, Bohaterów, Czołową, Marywilską, jezdnią boczną ul. Marywilskiej, Płochocińską, Płytową, do przystanku Kupiecka, Płytową, Płochocińską, jezdnią boczną ulicy Marywilskiej i Marywilską. W stronę pętli Nowodwory objazd będzie prowadził ulicami Marywilską, Płochocińską, Płytową, do przystanku Kupiecka, Płytową, Płochocińską, jezdnią boczną ul. Marywilskiej, Kupiecką, Marywilską, Czołową, Bohaterów, Klasyków i Modlińską.

Autobusy obsługujące linię nr 126 w kursach bez podjazdu do przystanków Płytowa i Kupiecka ominą utrudnienia ulicami Modlińską, Klasyków, Bohaterów, Czołową, Marywilską i Wysockiego.

Autobusy kursujące na liniach 705 i 735 w kierunku pętli Białobrzegi/Rynia/Nowe Załubice/Zegrze Płd. ominą utrudnienia jadąc ulicami Toruńską, Marywilską, wiaduktem nad ulicą Płochocińską, jezdnią boczną ulicy Marywilskiej i ul. Płochocińską. W kierunku pętli Metro Marymont objazd będzie prowadził ulicami Marywilską i Toruńską.

Z kolei autobusy linii nr 736 w kierunku pętli Legionowo/Mickiewicza pojadą trasą: ulicami Toruńską, Marywilską, wiaduktem nad ulicą Płochocińską, jezdnią boczną ul. Marywilskiej i ul. Płochocińska. W drodze powrotnej linia 736 będzie kursowała objazdem prowadzącym ulicami Płochocińską, Marywilską i Toruńską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *