Wystawa „Na wiślanej skarpie”

BIELANY, ŻOLIBORZ. Na terenie ośrodka Hutnik zawisła wystawa pt. „Na wiślanej skarpie”. Można się z nią zapoznać do 22 listopada.

Wystawa pt. „Na wiślanej skarpie” to 13 plansz, na których pokazane zostały wydarzenia historyczne, miejsca oraz sylwetki osób, które miały wpływ na niepodległą Polskę oraz w sposób szczególny zapisały się na kartach historii Bielan i Żoliborza, jako cząsteczki Warszawy oraz województwa mazowieckiego. Podstawowym celem projektu jest upamiętnienie wydarzeń, miejsc i osób zasłużonych na warszawskich Bielanach i Żoliborzu, udokumentowanie, popularyzacja, kultywowanie tradycji lokalnej i poszerzenia wiedzy o Małej Ojczyźnie w sposób ciekawy i dostępny dla wszystkich kategorii wiekowych.

22 listopada wystawa pojawi się na terenie Dobrego Miejsca przy ulicy Dewajtis 3, a dwa tygodnie później zawiśnie w Galerii Przystanek przy Placu Wilsona.

Wystawa została przygotowana przez Fundację Hutnik 1957. Zadanie jest dofinansowane ze środków pochodzących z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *