Więcej drzew na Bemowie

BEMOWO. 333 drzewa, 23 tysięcy krzewów i 1,6 tysiąca bylin pojawi się w okolicach budowanych stacji zachodniego odcinka drugiej linii metra – C04 Bemowo i C05 Ulrychów. Ze szkółki na teren przy stacji Bemowo przyjechały właśnie brzozy i platany.

Trwa sadzenie drzew w rejonie budowanych stacji metra na Bemowie. Dostarczono tam już wcześniej łącznie 157 szt. klonów pospolitych, jaworów, lip i świdośliw. A klony pojawiły się między innymi przy ulicy L. Kossutha oraz Górczewskiej.

Kolejne drzewa – brzozy i platany – dotarły właśnie na teren przy stacji Bemowo, skąd – po kontroli – są przenoszone na plac, a następnie w miejsca, gdzie będą docelowo sadzone. W ramach tego transportu przewieziono siedem brzóz pożytecznych i 153 platany klonolistne, a za około tydzień dołączy do nich sześć lip holenderskich, 11 grabów pospolitych i 20 dębów czerwonych.

Łącznie nowych drzew będzie ponad 330. Większość będzie rosła przy stacji C04 Bemowo. Pozostałe drzewa znajdą swoje miejsce przy wentylatorni i w okolicach komory demontażowej.

Platany utworzą szpaler drzew przy ul. Górczewskiej i będą uzupełnieniem dla innych platanów, które rosną już na ulicach Bemowa. Z kolei dęby czerwone będą sadzone głównie na skrzyżowaniu Górczewskiej z Powstańców Śląskich, a graby przy bemowskim ratuszu.

Większość nowych drzew zostanie posadzonych jeszcze w tym roku, pojedyncze sztuki pojawią się wiosną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *