W poniedziałek ruszyło lodowisko OSiR Żoliborz

ŻOLIBORZ. 24 stycznia ruszyło lodowisko w Ośrodku Sportu i Rekreacji na Żoliborzu. Spragnieni zimowego szaleństwa na lodzie mogą z niego korzystać codziennie w godzinach od 9:00 do 22:00. Do dyspozycji łyżwiarzy oddana została również wypożyczalnia sprzętu: łyżew, pingwinków do nauki jazdy oraz kasków.

Żoliborskie lodowisko o wymiarach 20mx30m zajmuje łącznie powierzchnię 600 m². Bilet normalny oferowany jest w cenie 12 zł, a ulgowy – 7 zł. Przerwa techniczna i czasowe wyłączenie lodowiska dla użytkowników odbywać się będzie w godzinach 15:00-16:00.

Tegoroczni łyżwiarze, a od wiosny także użytkownicy skateparku będą mogli bezpiecznie bawić się pod nowym poszyciem dachowym. Dzięki otrzymanym od Samorządu Województwa Mazowieckiego środkom finansowym, pod koniec 2021 roku przeprowadzona została kompleksowa modernizacja zadaszenia.

Dach nad lodowiskiem i skateparkiem zajmuje powierzchnię 1303 m². W ramach jego modernizacji przeprowadzone zostały prace rozbiórkowe, w tym demontaż poszycia dachu i instalacji elektrycznej, zabezpieczono przed korozją elementy stalowe, zamontowano pokrycie dachu z blachy trapezowej, pojawiły się też nowe oprawy oświetleniowe LED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *