Rzędzińska zyska nową nawierzchnię

BEMOWO. Nowej nawierzchni doczeka się w tym roku ul. Rzędzińska. Na odcinku między ulicami Człuchowską a Strąkową nie tylko położony zostanie nowy asfalt, ale także wyremontowany zostanie chodnik i zjazdy bramowe. ZDM właśnie ogłosił przetarg.

Przyszli wykonawcy lub wykonawca będą mieli za zadanie przede wszystkim wymienić nawierzchnię, a ponadto w mniejszym bądź większym zakresie wyremontować otaczającą infrastrukturę. Na oferty drogowcy czekają do 21 lutego.

W przypadku ul. Rzędzińskiej chodzi o fragment między ulicami Człuchowską a Strąkową. Nawierzchnia jest tu kompletnie wyeksploatowana, pełna łat, dziur i wybojów. Do szybszej degradacji w ostatnich kilkunastu miesiącach przyczynił się wzmożony ruch spowodowany budową drugiej linii metra. Ze względu na miejscami zwężoną ul. Górczewską, wielu kierowców postanawiało ją omijać. Podróżując w kierunku Bemowa, część z nich decydowała się na jazdę ulicami Olbrachta, Znaną lub Stromą, a następnie Strąkową i właśnie Rzędzińską do ul. Powstańców Śląskich. Podobnie było w przeciwną stronę.

Dotychczasowy asfalt zostanie ściągnięty. Sfrezowany na głębokość 8 cm. Następnie położona zostanie warstwa wyrównawcza masy bitumicznej, a na niej siatka stalowa, która pokryta zostanie mieszanką mineralno-asfaltową typu slurry-seal, aby wzmocnić nową nawierzchnię. Całość dopełnią warstwy wiążąca i ścieralna asfaltu.

Na całym odcinku, włącznie ze skrzyżowaniami z ulicami Człuchowską i Strąkową, wyremontowaną zostaną również chodniki. W miejsce starych, popękanych i pozapadanych płyt położone zostaną nowe o wymiarach 50 x 50 cm. Mieszkający przy ul. Rzędzińskiej zyskają nowe zjazdy bramowe. Wykonane zostaną z kostki betonowej o wymiarach 20 x 10 cm.

Wybrany wykonawca będzie miał sześć miesięcy na realizację prac od dnia podpisania umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *