Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Płochocińskiej, Spedycyjnej i Krzyżówki

BIAŁOŁĘKA. Podłączenie i uruchomienie sygnalizacji świetlnej zakończyło przebudowę skrzyżowania ulic Płochocińskiej, Spedycyjnej i Krzyżówki. Powstały trzy nowe pasy ruchu i cztery przejścia dla pieszych, a jedno dotychczasowe zostało wyposażone w azyl. Deweloper, który zrealizował prace, wybudował również chodniki.

Skrzyżowanie ulic Płochocińskiej, Spedycyjnej i Krzyżówki zostało przebudowane jesienią zeszłego roku. Prace brukarskie zakończyły się na przełomie listopada i grudnia, kolejnym krokiem była budowa sygnalizacji. Maszty z sygnalizatorami zamontowano do końca zeszłego roku. Od tego czasu instalacja czekała na podłączenie i odbiory techniczne. W środę światła uruchomiono w docelowym programie, co zakończyło inwestycję.

Przebudowę wykonał deweloper (firma Marvipol). Został do tego zobligowany na mocy ustawy o drogach publicznych. Chodziło o poprawę obsługi komunikacyjnej osiedla, które wybudował nad Kanałem Żerańskim. Do niedawna tamtejsi mieszkańcy musieli korzystać tylko z ul. Kowalczyka, aby dostać się do głównej arterii tej części miasta – ul. Modlińskiej. Teraz, dzięki przedłużeniu i włączeniu ul. Krzyżówki (jest dalszym ciągiem ul. Kowalczyka) do skrzyżowania z ulicami Płochocińską i Spedycyjną, zyskali drugi wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *