Bar „U Araba” kończy działalność!

ŻOLIBORZ. Bar Kępa Potocka, nazywany przez mieszkańców barem „U Araba” po 33 latach kończy swoją działalność. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydali właściciele lokalu.

Teren na którym usytuowany jest budynek naszego baru dzierżawimy od Miasta Stołecznego Warszawa umowa dotyczy samego gruntu. Od 33 lat umowa dzierżawy gruntu była przedłużana co 3 lata. Szybka matematyka ponad 11 razy udzielono nam przedłużenia umowy dzierżawy. Przez te wszystkie lata Urząd Dzielnicy Żoliborz każdorazowo umieszczał informację o terenach do podjęcia w formie dzierżawy, nigdy nikt się nie zgłosił z zamiarem przejęcia Baru aż do teraz – czytamy w wydanym komunikacie.

Jak dodają właściciele: Ostatnia umowa dzierżawy gruntu skończyła się w styczniu 2021r. Zgodnie z przepisami pół roku wcześniej wystąpiliśmy o jej przedłużenie. Dopełniliśmy wszystkich formalności. W styczniu 2021, podczas aktualnego wykazu (na wniosek dotychczasowego dzierżawcy czyli nas) zgłosił się podmiot Kaskara Sp. z.o.o. nr KRS 0000741848 (publikujemy nazwę gdyż jest to informacja ogólnodostępna dla wszystkich do sprawdzenia dla każdego w Internecie) z siedzibą w Dziekanowie Polskim przy ulicy Turystycznej 17 z zamiarem przejęcia Baru. Dziś już wiemy, że bardzo chcą nas przejąć. Podmiot jest bardzo ciekawy, wyraził chęć jak najszybszego rozpoczęcia działalności w naszym Barze, cała ta spółka z.o.o. jest jeszcze bardziej ciekawa i interesująca.

– Zrezygnowani zamykamy Bar. Cały okres pandemiczny był trudny dla wszystkich przedsiębiorców, a nasz nie tylko trudny ale bardzo niepewny. (…) Mamy ogromny żal do władz Miasta Stołecznego Warszawy, że nie chroni małych, lokalnych przedsiębiorców. Nie jesteśmy anonimowi- pracujemy na Kępie Potockiej 33 lata! – czytamy dalej.

Pełna treść OŚWIADCZENIA – kliknij TUTAJ.

Będziemy przyglądać się tej sprawie i na bieżąco informować o rozstrzygnięciach w jej temacie.

fot. Kępa Potocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *