Otwarto nową siedzibę Wydziału Medycznego UKSW

BIELANY. Niecałe dwa lata trwała budowa nowej siedziby Wydziału Medycznego na kampusie uniwersyteckim przy ul. Wóycickiego. W czwartek nastąpiło jej oficjalne.

– Dzisiejsza data zostanie zapamiętana jako dzień zwieńczenia pewnego etapu powstawania Wydziału Medycznego. Jego historia była tworzona zarówno przez moich zacnych poprzedników na stanowisku rektora, którym bardzo dziękuję, jak również poprzez indywidulaną pracę wszystkich osób tworzących społeczność akademicką – powiedział rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

– To nie jest łatwe utworzyć kierunek lekarski i go rozwijać. Wsparcie uczelni medycznych, władz samorządowych i ministerialnych jest potrzebne. Deklaruję to wsparcie – zapewnił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, obecny na uroczystym otwarciu.

Budowa siedziby Wydziału Medycznego. Collegium Medicum UKSW rozpoczęła się 17 kwietnia 2020 roku, a wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się w obecności kard. Kazimierza Nycza i przedstawicieli władz państwowych 18 sierpnia 2020 r. Inwestycję zrealizowała firma Skanska S.A. Łączny koszt budynku z wyposażeniem to prawie 43 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *