Wiosenne nasadzenia w Lesie Bemowo

BEMOWO. Lasy Miejskie – Warszawa rozpoczynają dziś wiosenne nasadzenia w trzech kompleksach leśnych w stolicy. W sumie zasadzonych zostanie ponad 26 tys. drzew i krzewów. Nowe drzewa pojawią się w Lesie Bemowo.

W Lesie Bemowo zasadzone zostaną dęby szypułkowe, lipy, wiązy, czereśnie, jabłonie, grusze i berberysy – w sumie 10,1 tys. sztuk. Wiosenne nasadzenia zostały poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami jeszcze jesienią ubiegłego roku. Pracownicy Lasów Miejskich – Warszawa przygotowali wtedy glebę i dobrali odpowiedni skład sadzonek, pamiętając o konkretnych wymaganiach siedliskowych dla każdego gatunku.

Tegoroczne wiosenne nasadzenia wzbogacą liczbę drzew i krzewów w warszawskich lasach o ponad 26 tys. sztuk, oprócz Lasu Bemowo, nowe drzewa pojawią się w Lesie Bródno oraz Kabackim. W ubiegłym roku dzięki miejskim leśnikom ich liczba zwiększyła się łącznie o ponad 105 tysięcy. A to tylko część nasadzeń realizowanych przez stołeczne jednostki. Nowe drzewa pojawiły się też w warszawskich parkach i miejscach, gdzie prowadzone są miejskie inwestycje, np. na placu Pięciu Rogów, przy rondzie Dmowskiego oraz przy nowych stacjach metra na Bemowie. Obecnie w stolicy jest ponad 9 mln drzew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *