Nowe drzewa i krzewy przy Sokratesa

BIELANY. ZDM ogłosił przetarg na dodatkowe 31 drzew oraz 17 gatunków krzewów i bylin na ulicy Sokratesa. Powierzchnia nowej zieleni wyniesie łącznie 2187 m kw.

Ul. Sokratesa przebudowywana jest od lipca ubiegłego roku przez miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Ostatnim elementem zmian będzie uzupełnienie zieleni. Tym zajmie się firma wybrana w przetargu.

Istniejące szpalery drzew uzupełni 19 dębów błotnych i 12 jarzębów szwedzkich. Część nowych nasadzeń pojawi się w pasie dzielącym jezdnię. Z kolei w pasie zieleni separującej drogę dla rowerów od chodnika znajdą się takie krzewy i byliny jak m.in. tawulec pogięty, lilak Meyera, kocimiętka Faassena czy sesleria jesienna. Nie zabraknie również żywopłotów utworzonych z irgi błyszczącej.

Przy Sokratesa powstanie siedem ogrodów deszczowych (pełnią istotną funkcję retencyjną) o łącznej powierzchni 497 m kw. Na razie trwa ich wygradzanie, a kiedy się skończy, wybrany w przetargu wykonawca posadzi w nich takie lubiące wilgoć rośliny jak m.in. kosaciec syberyjski, bodziszek błotny czy sit rozpierzchły. W sumie nowa zieleń, razem z ogrodami deszczowymi, na ul. Sokratesa obejmie powierzchnię 2187 m kw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *