Po majówce pojedziemy ulicą Sokratesa

BIELANY. Kolejny etap przebudowy bielańskiej ul. Sokratesa. W poniedziałek, 11 kwietnia, rozpoczęło się asfaltowanie jezdni północno-zachodniej. Potrwa do końca weekendu majowego, po którym cała ulica będzie do dyspozycji kierowców.

Do końca listopada prowadzone były roboty związane z asfaltowaniem jezdni południowo-wschodniej. W grudniu prace przeniosły się na jezdnię północno-zachodnią. Na początku polegały na układaniu krawężników w miejscach przyszłych pasów dzielących jezdnię przed wlotami osiedlowych ulic, następnie wiązały się z dokończeniem częściowo wybudowanych dwóch rond.

Od momentu, kiedy pogoda pozwoliła wznowić prace po zimowej przerwie, trwała wymiana podbudowy. Zwieńczeniem było ułożenie warstwy wyrównawczej asfaltu i przejście do właściwego układania masy, czyli warstw wiążącej i ścieralnej. Związane z tym roboty rozpoczęły się w poniedziałek, 11 kwietnia, i wykonywane są na razie od ul. Kaliszówka w kierunku ul. Cienkiej. W następnych dniach prowadzone będą odcinkami, aż nową nawierzchnię zyska cały fragment między ulicami Kasprowicza a Wólczyńską.

Prace wykonuje miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Na weekend majowy (od piątku, 29 kwietnia, od godz. 22 do środy, 4 maja, do godz. 4 rano) planuje układanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, a także malowanie oznakowania poziomego. Po majówce ul. Sokratesa ma być w pełni przejezdna – kierowcy po kilku miesiącach przerwy znów będą mogli z niej korzystać, by dostać się od strony ul. Kasprowicza do ul. Wólczyńskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *