Sokratesa czeka na kierowców

BIELANY. W środę nad ranem zakończyło się układanie nawierzchni jezdni na przebudowywanej ul. Sokratesa. Nowy asfalt został położony po północno-zachodniej stronie. Kierowcy mogą już jeździć w obu kierunkach. Wykonawca został jednak na placu budowy, bo jeszcze przez kilka tygodni będzie prowadził prace na chodnikach.

Przebudowa bielańskiej ul. Sokratesa trwa od zeszłorocznych wakacji. Prowadzi ją miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg (ZRiKD). Do końca listopada wykonywane były roboty związane z asfaltowaniem południowo-wschodniej części jezdni. W grudniu prace przeniosły się na stronę północno-zachodnią. Na początku polegały na układaniu krawężników, m.in. w miejscach pasów dzielących jezdnię przed wlotami osiedlowych ulic. Następnie wiązały się z dokończeniem częściowo wybudowanych dwóch rond, które powstały na skrzyżowaniach z ulicami Kaliszówka i S. Petöfiego.

Od momentu, kiedy pogoda pozwoliła wznowić prace po zimowej przerwie, trwała wymiana podbudowy. Zwieńczeniem było ułożenie warstwy wyrównawczej asfaltu i przejście do właściwego układania masy, czyli najpierw warstwy wiążącej. Związane z tym roboty ZRiKD rozpoczął w pierwszej połowie kwietnia i prowadził do majówki.

W długi majowy weekend wykonawca skupił się na układaniu ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Prace prowadził od ul. J. Kasprowicza w kierunku ul. Wólczyńskiej i zwieńczył je malowaniem oznakowania poziomego. Minionej nocy usunął wygrodzenia, ustawione w związku z objazdem. Po godz. 4 ul. Sokratesa została otwarta dla kierowców. Można nią jechać w obu kierunkach. Od końca listopada, kiedy zakończyło się asfaltowanie południowo-wschodniej części jezdni, do minionej soboty, gdy zaczął się ostatni etap asfaltowania, ruch samochodowy odbywał się tylko w jednym kierunku – od ul. Wólczyńskiej do ul. J. Kasprowicza.

W środę ekipa ZRiKD została jednak na placu budowy. Jeszcze przez kilka tygodni wykonawca będzie prowadził prace na chodnikach oraz drodze dla rowerów. Dodatkowo, na sam koniec inwestycji, osobna firma zajmie się uzupełnieniem zieleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *