Huta ma 65 lat

BIELANY. Warszawska Huta obchodzi 65- lecie produkcji. Z tej okazji 12 maja hutnicy, byli hutnicy i przyjaciele huty oraz przedstawiciele władz Dzielnicy Bielany spotkali się w samo południe na rondzie Hutników Warszawskich (przy stacji metra Wawrzyszew), skąd – przy akompaniamencie orkiestry dętej, zgodnie z hutniczą tradycją –  przemaszerowali do bramy zakładu.

Tam odbyła się premiera filmu dokumentalnego, w którym pracownicy Huty opowiadają o historii i teraźniejszości zakładu.

– Zależało nam na pokazaniu dziejów Huty oczami osób, które pamiętają jej początki, ale też naszych młodych pracowników, którzy znają tylko nowoczesny zakład – podkreśla Alina Bielecka, dyrektor personalny, a zarazem pomysłodawczyni filmu. – W ciągu 65 lat Huta Warszawa zamieniła 65 milionów ton złomu w 58 milionów ton stali, dając zatrudnianie ponad 55 tysiącom osób. Wierzę, że huta zapada pracownikom głęboko w serce i czują się z nią związani.

Huta ArcelorMittal Warszawa, mimo swoich 65 lat, nie myśli o emeryturze – mówi Artur Gierwatowski, dyrektor generalny zakładu – Wręcz przeciwnie. W 2022 roku realizujemy największy plan inwestycyjny od wielu lat. Obejmuje on projekty, które pozwolą nam rozwijać dalej produkcję wyrobów jakościowych, ale też bardzo ważne inwestycje w ochronę środowiska. Duża część z nich zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.  Jako zakład produkujący stal w procesie recyklingu, czyli przetwarzania złomu w piecu elektrycznym, mamy przewagę na hutami, które wytwarzają stal z rudy żelaza, bo nasza technologia jest zostawia dużo niższy ślad węglowy. Huta ArcelorMittal Warszawa ma przed sobą stabilną przyszłość. 

Film o 65-leciu Huty w najbliższych dniach zostanie udostępniony na stronie www.arcelormittal-warszawa.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *