Burmistrz Bielan chce przejąć Warszawską Spółdzielnię Mieszkaniową?

BIELANY. O sprawie jako pierwszy napisał portal TuBielany, burmistrz dzielnicy Bielany wystartował do Rady Nadzorczej – WSM, największej spółdzielni mieszkaniowej w Polsce. To kolejna jego próba zwiększenia wpływów.

Grzegorz Pietruczuk do Rady Nadzorczej postanowił wystartować nie sam, lecz ze swoimi ludźmi, obok niego o miejsce w radzie walczą radny Radosław Sroczyński, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 na Bielanach – Paweł Szymanek, a także Agnieszka Głowicka-Miszczuk, czy Alina Rybicka, wszyscy działają na co dzień w ramach struktur Stowarzyszenia Razem Dla Bielan, które rządzi w koalicji na Bielanach.

Patrząc na całą sytuacje z boku, wygląda to na wyznaczanie nowych – podwójnych standardów w działaniach samorządowych ekipy Pietruczuka. Przejęcie rady nadzorczej przez burmistrz Bielan i jego popleczników, daje mu duże możliwości „propagandowe”, zwiększając swoje wpływy w dzielnicy i spore narzędzie oddziaływania. Ponadto niepokój budzi sam fakt konfliktu interesów zasiadania w zarządzie dzielnicy Bielany i radzie nadzorczej największej spółdzielni mieszkaniowej (mieszczącej się na Bielanach) nie tylko w Warszawie, ale i kraju.

Tymczasem według naszych ustaleń swój plan włodarz Bielan realizuje już od jakiegoś czasu, zaczęło się od zatrudnienia w spółdzielni jego partnerki, która wcześniej pracowała w jednej z bielańskich szkół. Chcący zachować swoją anonimowość spółdzielca mówił również o przejęciu przez burmistrza Klubu Seniora Wawrzyszew, który miał stać się według jego relacji miejscem spotkań dla członków Razem Dla Bielan.

Teraz najwyraźniej ambicje sięgnęły wyżej… Czy ostatecznie burmistrz będzie chciał zostać prezesem WSM i pozbawić tego stanowiska Barbarę Różewską? Na odpowiedź przyjdzie nam nieco poczekać. Choć już dziś mówi o jego cichej współpracy z byłym prezesem spółdzielni Jerzy Kropaczem.

fot. Facebook.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *