Rada Nadzorcza WSM bez burmistrza Bielan. Oficjalne wyniki

BIELANY. Przed długim weekendem odbyło się kolegium Walnego Zgromadzenia Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które zatwierdziło oficjalne wyniki wyborów do Rady Nadzorczej WSM.

Przypomnijmy, że jednym z kandydatów do rady był Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk, o sprawie informowaliśmy w artykule „Burmistrz Bielan chce przejąć Warszawską Spółdzielnię Mieszkaniową?”. Ostatecznie lider Razem dla Bielan, nie uzyskał odpowiedniego poparcia i zabraknie go w nowej Radzie Nadzorczej WSM. Start Grzegorza Pietruczuka wzbudzał kontrowersje wśród spółdzielców. Niepokój budził fakt konfliktu interesów zasiadania w zarządzie dzielnicy Bielany i ewentualnie w radzie nadzorczej największej spółdzielni mieszkaniowej w Polsce.

Razem z burmistrzem o stanowisko w radzie ubiegali się, działający na co dzień w ramach struktur Stowarzyszenia Razem Dla Bielan, które rządzi w koalicji na Bielanach – radny Radosław Sroczyński, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 na Bielanach – Paweł Szymanek, a także Agnieszka Głowicka-Miszczuk oraz Alina Rybicka. Ostatecznie do Rady dostali się tylko Sroczyński i Szymanek.

Otwarte pozostaje pytanie, czy przedstawiciele RdB będą współpracowali z obecną prezes Barbarą Różewską, czy może będą bojkotować działania zarządu? Czy Radosław Sroczyński będzie faworyzował przy głosowaniach w Radzie Dzielnicy pozycję WSM? Będziemy się temu przyglądać.

We wrześniu zbierze się Walne Zgromadzenie Członków wówczas dowiemy się, czy obecny zarząd uzyska absolutorium i dalej będzie kierował działalnością spółdzielni. W najbliższym czasie czekają nas także wybory w innych spółdzielniach, będziemy obserwować ich przebieg, bo coś nam „dziennikarski nos” podpowiada, że może być niezwykle ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *