Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Na czele Białołęka!

Ursus przed Białołęką i Wawrem – tak wygląda dzielnicowy „ranking obywatelskości” w stolicy. W tych dzielnicach mieszańcy i mieszkanki oddali najwięcej głosów w budżecie obywatelskim. Można to zrobić jeszcze do czwartku 30 czerwca do godz. 23:59.

W budżecie obywatelskim zagłosowało ponad 47 tys. mieszkańców. To nieco mniej (o ok. 5 tys.) niż analogicznie o tej porze w zeszłym roku.

Najwięcej głosów – 46 na 1000 mieszkańców – oddano w Ursusie. Podium zamykają Białołęka (40) i Wawer (35).

Kolejne dzielnice to: Ochota (28), Mokotów, Wilanów, Włochy (po 27), Wola (26), Rembertów i Żoliborz (po 25), Praga-Południe i Wesoła (po 24), Bielany, Praga-Północ i Targówek (po 20). Na końcu jest Ursynów (19) i Targówek (17).

Aby wziąć udział w głosowaniu nie trzeba być zameldowanym ani pełnoletnim, wystarczy mieszkać w Warszawie. Głosować mogą także obcokrajowcy, konieczne jest jednak posiadanie nr PESEL.

Mieszkanki i mieszkańcy stolicy mają do wyboru 1189 projektów dzielnicowych i 138 ogólnomiejskich. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej bo.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie) lub osobiście w urzędzie dzielnicy. Kady może wybrać 15 projektów dzielnicowych w wybranej dzielnicy oraz 10 projektów ogólnomiejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *