Nowy dom opieki dla seniorów na Białołęce

BIAŁOŁĘKA. Komfortowe pokoje z łazienkami, nowoczesne sale rehabilitacyjne i strefa wypoczynku dla pacjentów – tak będzie wyglądał nowy dom opieki dla warszawskich seniorów. Budynek w całości przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zapewni blisko nowych 200 nowych miejsc długoterminowej opieki medycznej. Całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wyniesie blisko 50 mln zł.

– Obserwujemy, że z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na długoterminowe usługi opiekuńczo-lecznicze dla osób starszych, przewlekle chorych, które nie wymagają hospitalizacji. Dlatego już dziś działamy na rzecz warszawskich seniorów i systematycznie zwiększamy liczbę miejsc, gdzie zapewniamy opiekę medyczną na najwyższym poziomie – podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – W marcu 2021 r. uruchomiliśmy nowy pawilon medyczny dla 170 pacjentów, a teraz zaczynamy budowę kolejnego na blisko 200 miejsc. Planowany budynek będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i znajdą się w nim m.in. komfortowe pokoje, nowoczesne sale rehabilitacyjne, strefa wypoczynku dla pacjentów, sale terapii zajęciowej. Seniorzy otrzymają całodobową opieką wykwalifikowanego personelu, który zatroszczy się o każdego pacjenta – dodaje prezydent.

W nowym obiekcie na terenie Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego (SCOL) znajdą się 192 miejsca dla pacjentów w komfortowych jedno i dwuosobowych pokojach z łazienką. Dwupiętrowy budynek będzie miał ponad 5.6 tys. m2 powierzchni użytkowej i znajdą się w nim również pokoje lekarskie, punkty pielęgniarskie oraz strefa wypoczynku dla pacjentów i punkt przyjęć pacjentów, pokoje kąpielowe wyposażone w specjalistyczny sprzęt tj. wanny z automatycznymi podnośnikami, apteka. Seniorzy będą objęci zarówno leczeniem, jak i profesjonalną pielęgnacją oraz rehabilitacją. Wokół budynku powstaną ścieżki sensoryczne dla pacjentów, a od strony południowej planowana jest budowa mini tężni.

Całkowity koszt inwestycji (prace projektowe, roboty budowlano – instalacyjne, nadzory inwestorskie i autorskie oraz wyposażenie nowego budynku) został oszacowany na 49,6 mln zł, z czego 33 mln zł pochodzą z budżetu miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *