Klimat Nowego Orleanu na Żoliborzu

ŻOLIBORZ. Aura pogodowa w Północnej Ćwiartce nas nie rozpieszcza i pomimo wakacyjnego czasu zmusza by zamiast kina plenerowego wybierać Netflix. Jednak – jeśli wierzyć prognozom – lato powróci do nas już za kilka dni. I to nie tylko pod postacią zwiększonej temperatury.

Ciepła będzie również atmosfera koncertu zespołu dętego Brass Federacja, który odbędzie się w Letnisku Żoliborz już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia o godz. 19:30.

Brass Federacja to „brass band” – zespół dęty, co oznacza, że wszystkie używane przez nich instrumenty można zaliczyć do rodziny dętych blaszanych. Podczas ich występów można usłyszeć m.in. suzafon, puzony i trąbki. Muzycy inspirują się muzyką nowoorleańską, ale mają współczesne podejście. Jak piszą sami o sobie na swojej facebookowej stronie: „(…) z pasją trąbimy własne kompozycje oraz światowe i polskie hity.”. Jak przystało na rasowy brass band, zespół często grywa na ulicach Warszawy, a od czasu do czasu można wziąć udział w organizowanych przez nich letnich paradach. 4 sierpnia również zagrają „w plenerze”, w Letnisku Żoliborz.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Letnisko  Żoliborz, Wybrzeże Gdyńskie 2

Czas: czwartek, 4 sierpnia 2022, godz. 19:30

Koszt biletu: wstęp wolny

Brass Federacja zagra w składzie:

Maurycy Idzikowski, Artur Jargiło, Kuba Łupiński – trąbki

Szymon Białorucki, Bartek Łupiński – puzony

Piotr Wróbel – suzafon

Maciek Wojcieszuk – perkusja

Więcej informacji znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events/1514689932325807?active_tab=about

fot. Facebook.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *