Beatlemania w Północnej Ćwiartce

BEMOWO. Wszyscy wiedzą, że muzyka łączy pokolenia. Szczególnie, kiedy mówimy o twórczości legendarnej grupy The Beatles, która, choć zakończyła swoją działalność przeszło 50 lat temu, wciąż rezonuje  w umysłach i sercach słuchaczy w każdym wieku. Kto z nas nie zna przebojów takich jak „All You Need is Love”, „Twist and Shout” czy „A Hard Day’s Night”… Już w najbliższą niedzielę 28 sierpnia będziemy mogli usłyszeć te i wiele innych ponadpokoleniowych beatlesowskich utworów na specjalnym wydarzeniu organizowanym na Bemowie.

The Backwards to słowacki zespół muzyczny, który niemal od początku swojej działalności wykonuje wyłącznie utwory Beatlesów. Artyści nie tylko niezwykle wiernie interpretują piosenki liverpoolskiej czwórki, ale na scenie całkowicie wcielają się w jej poszczególnych członków. W trakcie swoich występów starają się jak najbardziej do nich upodobnić nie tylko pod względem muzyki, ale i wizualnie. Niezwykła staranność w odtwarzaniu przyjętych ról i dbałość o każdy detal tego muzycznego spektaklu sprawiają, że widzowie mogą się poczuć niemalże tak, jakby oglądali na  żywo prawdziwych Beatlesów, a nie naśladowców. Dowodem ogromnego profesjonalizmu Słowaków są nagrody za najlepszą interpretację na międzynarodowym konkursie New York Beatlefest w 1998 i 2003 roku. The Backwards od lat cieszą się międzynarodową sławą. W latach 2003-2012 muzycy gościli w 23 stanach USA. W 2006, z okazji dekady swojego istnienia, wystąpili na festiwalu muzycznym w Liverpoolu, gdzie zagrali kilka koncertów, m.in. w słynnym klubie The Cavern, gdzie zaczynali członkowie oryginalnego The Beatles.

A już w najbliższą niedzielę The Backwards zaproszą nas do wspólnej podróży w czasie w amfiteatrze w bemowskim Parku Górczewska. Jako dodatkową atrakcję przed koncertem zaplanowano happening. Członkowie zespołu spotkają się z publicznością o 16:00 przy wejściu do stacji metra Bemowo, gdzie odtworzą słynne zdjęcie Beatlesów z ulicy Abbey Road w Londynie.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: amfiteatr w Parku Górczewska na Bemowie (wcześniej przestrzeń przed Ratuszem Bemowo)
Czas: niedziela 28 sierpnia, godz. 19:00 (wcześniej happening o 16:00)
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:

https://www.facebook.com/events/376946427852966/?active_tab=about

https://bemowo.um.warszawa.pl/-/beatlemania-na-bemowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *