Triathlon Bielański

BIELANY. Nie od dziś wiadomo, że Bielany to najbardziej zielona z dzielnic Warszawy. Wszechobecne parki i lasy zachęcają mieszkańców do różnego rodzaju aktywności: od spaceru z psem, przez jazdę na rowerze, po zabawę z dziećmi.

Na bielańskich terenach zielonych nie brakuje też nigdy osób uprawiających jogging lub inne rodzaje sportów. Wszyscy ci entuzjaści aktywnego stylu życia niebawem będą mieli okazję sprawdzić swoje możliwości w wyjątkowym sportowym wydarzeniu.

W niedzielę 25 września odbędą się VIII Triathlon Bielański oraz Warszawska Olimpiada Młodzieży w Triathlonie i Aquathlonie. Impreza ma charakter otwarty i mogą w niej uczestniczyć wszystkie osoby, które będą spełniały warunki zawarte w regulaminie. Głównym kryterium jest to wiekowe:  prawo do startu w Aquathlonie mają osoby urodzone w 2006 roku i młodsze, a w Triathlonie – urodzone w 2005 roku i starsze.

Aquathlon obejmuje dwie konkurencje: pływanie 200 m. + brzeg przełajowy 1 km. Triathlon składa się, oczywiście, z trzech, na dodatek trochę bardziej wymagających: pływanie 400 m. + rower 12 km. + bieg przełajowy 4 km. Wszystko odbędzie się na świetnie znanych Bielańczykom terenach leśnych i obiektach sportowych. Gospodarzem „wodnej” części imprezy będzie CRS Bielany przy ulicy Lindego 20. Z kolei biegi i jazda na rowerze odbędą się w Lesie Młocińskim.

Kto z warszawskich sportsmenów jest zainteresowany VIII Triathlonem Bielańskim, powinien jak najszybciej się zapisać. Do imprezy zostało już tylko kilka dni i numerów startowych jest coraz mniej. A więc do biegu… gotowi… start!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *