Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego

BIEALNY. Kościół w Lesie Bielańskim i proboszcza Wojciecha Drozdowicza (nazywanego częściej „księdzem Wojtkiem”) znają chyba wszyscy mieszkańcy Warszawy. To miejsce to nie tylko kościół, to przede wszystkim otwarta dla wszystkich (bez względu na wyznawaną wiarę, czy jej brak) przestrzeń społeczna i kulturalna. Miejsce koncertów, spotkań, projekcji i różnego rodzaju wydarzeń. A następnym takim wyjątkowym wydarzeniem będzie Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego.

Impreza  odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 października i będzie miała charakter pikniku ekologicznego. Jako że to swego rodzaju święto przyrody, wszystkie zaplanowane atrakcje mają się odbyć na powietrzu. Na terenie wokół kościoła zostaną rozstawione m.in. stoisko przyrodniczo-edukacyjne, leśna modelarnia, czy dmuchana zjeżdżalnia. Dla uczestników wydarzenia przewidziane zostały też różne aktywności, takie jak akcja sprzątania Lasu Bielańskiego, majsterkowanie w drewnie, czy zajęcia z piłki nożnej z Akademią Hutnika Warszawa. Równolegle będzie można odwiedzić kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła.

W programie wydarzenia są też uroczysta Msza Święta (godz. 11:00) i poświęcenie zwierząt (ok. godz. 12:00). Oprawę muzyczną zapewni Kapela z Targówka, która wystąpi z koncertem folkloru warszawskiego (ok. godz. 12:15). Przewidziano również spektakl – Teatr Conieco zaprezentuje „Ostatnie Drzewo” z cyklu Niedzielne Bajeczki (ok. godz. 14:00).

Całe to niezwykłe Święto ma otwarty charakter, udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. To wspaniała okazja do spędzenia czasu w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Uczcijmy wspólnie Dzień Św. Franciszka i Lasu Bielańskiego!

Szczegółowe informacje:

Miejsce rozpoczęcia: Teren wokół Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP,
ul. Dewajtis 3
Czas: niedziela 2 października, godz. 10:00 – 15:00
Cena biletu: wstęp wolny!

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://dobremiejsce.org/dzien-sw-franciszka-i-lasu-bielanskiego-2022/

https://www.facebook.com/events/1870584133296312

fot. Dobre Miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *