Prace na Sokratesa zakończone

BIELANY. Ulica Sokratesa zyskała nową infrastrukturę, dzięki czemu według zapewnień drogowców stała się bezpieczniejsza i wygodniejsza dla mieszkańców. Wybudowano dwa ronda, wszystkie przejścia dla pieszych skrócono i zabezpieczono azylem, a chodniki poszerzono. Dodano też sporo zieleni, tworząc m.in. ogrody deszczowe.

Przebudowa ulicy rozpoczęła się w 2021 r. Najpierw roboty, związane m.in. z asfaltowaniem, prowadzone były na jezdni południowo-wschodniej, następnie – już w tym roku – przeniosły się na jezdnię północno-zachodnią. Na początku polegały na układaniu krawężników w miejscach przyszłych pasów dzielących jezdnię przed wlotami osiedlowych ulic, następnie wiązały się z dokończeniem częściowo wybudowanych dwóch rond. Kolejnymi krokami było ułożenie asfaltu na jezdni północno-zachodniej i drodze dla rowerów, dokończenie remontu chodników, wreszcie skompletowanie oznakowania pionowego i namalowanie oznakowania poziomego.

Wszystkie istniejące przejścia dla pieszych przez ul. Sokratesa zostały skrócone i zabezpieczone azylem. Powstało też nowe przejście na wysokości budynku nr 13. Po północno-zachodniej stronie, gdzie koncentrują się wszystkie sklepy i punkty usługowe, mieszkańcy zyskali szerszy chodnik. Dotychczasowy był bardzo wąski, a obok niego bez żadnej separacji przebiegała równie wąska droga dla rowerów. Po zmianach przebiega bliżej jezdni, a od pieszych oddziela ją pas zieleni.

Zmiany uzupełniła modernizacja oświetlenia. W 2021 r. wymieniono latarnie – betonowe zastępując stalowymi. Na większości ZDM zamontował oprawy skierowane na jezdnię i na chodnik, w sumie 140 LED-ów. Modernizacja oświetlenia została przeprowadzona z programu „SOWA – oświetlenie zewnętrzne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *