ks. Wojciech Drozdowicz w Radzie Seniorów Dzielnicy Bielany

BIELANY. Charyzmatyczny proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa w Warszawie, animator kultury i społecznik – ks. Wojciech Drozdowicz zostanie członkiem Rady Seniorów Dzielnicy Bielany.

Podczas środowej sesji, ks. Wojciech Drozdowicz został wybrany przedstawicielem Rady Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy w Radzie Seniorów Dzielnicy Bielany w kadencji 2022-2025. Za jego kandydaturą zagłosowało 19 radnych, nikt nie wstrzymał się od głosu ani był przeciw.

Ksiądz Drozdowicz pod koniec lat 80. XX wieku rozpoczął współpracę z Telewizją Polską przy programach dla dzieci o tematyce religijnej. Był twórcą i pierwszym prowadzącym, reżyserem oraz współscenarzystą programu telewizyjnego Ziarno, za który otrzymał nagrodę Wiktora w 1990 roku. Po zakończeniu pracy w telewizji ksiądz Wojciech Drozdowicz udał się na misję do krajów byłego Związku Radzieckiego. Po powrocie do Polski w 1999 roku został proboszczem najmniejszej parafii w archidiecezji warszawskiej, która mieści się w Lesie Bielańskim w Warszawie. Na początku XXI wieku rozpoczął intensywną działalność kulturalną, zakładając Podziemie Kamedulskie, gdzie organizowane są: spektakle teatralne, koncerty, monodramy, wystawy.

Ksiądz Drozdowicz znany jest także ze współpracy z wieloma organizacjami pozarządowymi wspólnie z aktorką Ewą Błaszczyk stworzył fundację AKogo? działającą na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych. Dziś na terenie pokamedulskim działa wiele organizacji, m.in. Hutnik Warszawa, Stowarzyszenie Ulica Dzielnica Stolica, czy też prężnie rozwijające się Katolickie Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE.

fot. Dobre Miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *