Między Samogłoską a Wóycickiego – nietypowy spacer historyczny

BIELANY. Już od kilku lat w Warszawie coraz większą popularnością cieszą się spacery historyczne. Tego typu wydarzenia odbywają się zazwyczaj na stosunkowo niewielkim obszarze – np. na bielańskim osiedlu Zdobycz Robotnicza, czy na Żoliborzu Urzędniczym. Rzecz nie w tym, żeby zobaczyć dużo w krótkim czasie, ale żeby poznać historię konkretnej ulicy, budynku, czy nawet  drzewa.

Mieszkańcom Bielan propozycja spaceru po Młocinach skojarzy się pewnie przede wszystkim z Lasem Młocińskim, czy z brukowanymi uliczkami z dworkową zabudową. Dlatego tych, którzy w najbliższą sobotę wybiorą się na wycieczkę z przewodnikiem Mateuszem Napieralskim, może zaskoczyć zaplanowana przez niego trasa. Jako przestrzeń tego spaceru historycznego, jego organizatorzy wybrali obszar wyznaczony przez ulice Samogłoskę, Żubrową, Wóycickiego i Pułkową. Rejon ten przez dwadzieścia lat był zamknięty ze względu na stacjonującą tam jednostkę wojskową. Dziś, po wielu latach i licznych przekształceniach, stanowi kampus Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Podczas spaceru badacz dziejów Młocin Mateusz Napieralski opowie o historii tych terenów i o zmianach, które na nich zaszły przez ostatnie trzydzieści lat. Uczestnicy wspólnie poszukają śladów dawnej jednostki, a wszyscy chętni będą mogli opowiedzieć o swoich wspomnieniach związanych z tą okolicą. Taki nietypowy spacer historyczny to ciekawa propozycja na sobotnie popołudnie, a  przewodnik może zaskoczyć nawet tych, którzy myślą, że świetnie znają Młociny.

Szczegółowe informacje:

Miejsce zbiórki: Samogłoska – miejsce aktywności lokalnej na Młocinach (ul. Samogłoska 9a lok.3, wejście od ul. Balaton)
Czas: sobota 22 października, godz. 12:00 – 14:00
Cena biletu: wstęp wolny
Więcej informacji znajdziecie tu:
https://www.facebook.com/events/1126949721532937/?active_tab=about

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *