Rusza budowa szkoły przy Świderskiej

BIAŁOŁĘKA. Zachodnia część Białołęki zyska nową, atrakcyjną pod względem architektonicznym placówkę oświatową. Dzisiaj została podpisana umowa na budowę szkoły podstawowej – wartość inwestycji to ponad 91 mln zł. Szkoła ma być gotowa na 1 września 2024 roku.

– Bardzo się cieszę, że na Białołęce, która tak dynamicznie się rozwija, powstanie nowa szkoła podstawowa dla 900 uczniów. Dzięki projektowi wyłonionemu w konkursie architektonicznym, placówka będzie dobrze zaprojektowana i wkomponowana w otaczającą zieleń. Szkoła zostanie podzielona na bloki funkcjonalne, co mimo gabarytów budynku, pozwoli utrzymać jej kameralny charakter. Sercem placówki i głównym miejscem spotkań będzie wewnętrzna agora. Uczniowie i pracownicy będą mieli również do dyspozycji bibliotekę, jadalnię, szatnie i świetlice – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy

– To kolejna podstawówka, powstająca na terenie dzielnicy. Tylko w tej kadencji oddaliśmy do użytku trzy duże, nowe szkoły. Jedna z nich – przy ul. Hemara jest już najliczniejszą placówką w Polsce, więc budowa kolejnych to pilna potrzeba. Białołęka rozwija się w każdym rejonie, w naszej dzielnicy przybywa dzieci w najszybszym tempie, dlatego proces planowania kolejnych placówek trwa u nas bez przerwy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej inwestycji i dziękuję władzom Warszawy za dostrzeganie potrzeb Białołęki w tym obszarze – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

Na działce o powierzchni ponad 3,2 ha powstanie 36-oddziałowa placówka dla 900 uczniów (32 klasy I-VIII i 4 „zerówki” w tym oddział integracyjny) wraz z zespołem boisk, placem zabaw, parkingiem i terenem zieleni. Wykonawca inwestycji zbuduje też zjazdy i przebuduje skrzyżowanie Świderskiej i Ćmielowskiej, które zapewnią obsługę komunikacyjną szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *