Jak rozpoznać drzewo bez liści, czyli park zimą

ŻOLIBORZ. Dni są coraz krótsze, mróz jest coraz większy i całe miasto jest zaśnieżone. Jednym słowem – zima! I choć wielu dorosłych chętnie spędziłoby ten czas w domu, najlepiej pod kocem i z kubkiem gorącej herbaty, to raczej nie uda im się namówić do tego swoich pociech.

W oczekiwaniu na nadchodzącą Gwiazdkę i wizytę Świętego Mikołaja, dzieci z radością korzystają z prawdziwie zimowej pogody i spędzają mnóstwo czasu na dworze. Większość z nich zadowala się lepieniem bałwanów, jazdą na sankach, czy urządzaniem bitew na śnieżki. Co jednak, kiedy już się tym znudzą, albo – co niestety bardziej prawdopodobne – puszysty biały śnieg stopnieje?

Miłym sposobem na spędzenie zimowego popołudnia na świeżym powietrzu będzie rodzinne wyjście na spacer. Do małej wspólnej wycieczki zachęca m.in. Centrum Lokalne Żoliborz, które już od kilku miesięcy organizuje wyjątkowe spacery o charakterze ogólnoprzyrodniczym i ornitologicznym. W najbliższą sobotę, 17 grudnia, organizatorzy zapraszają do udziału w przechadzce po parku Sady Żoliborskie. Będzie to kolejny już spacer z cyklu „Przyroda Żoliborza”. Tym razem przewodnik – przyrodnik Igor Siedlecki pokaże uczestnikom, jak rozpoznać drzewo bez liści, czyli jak odnaleźć się w zimowym parku. Spacerowicze dowiedzą się m.in., czy kora poszczególnych drzew różni się między sobą i czy w  grudniu cały park pogrąża się w zimowym śnie! To wspaniała okazja, żeby nietuzinkowo spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, ale także do zabawy przez naukę!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Park Sady Żoliborskie (start obok Pawilonu Kulturalnego)
Czas: sobota 17 grudnia / godz. 11:00 (czas trwania 1 – 2 godziny)Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://www.facebook.com/events/644176397199786/660158442268248/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *