Kolędowanie z Magdą Steczkowską

BEMOWO. Wszyscy kochamy kolędy i piosenki świąteczne, wszyscy znamy na pamięć ich teksty. Niektórzy, zainspirowani bożonarodzeniowymi dekoracjami na mieście i kupioną w supermarkecie coca-colą „z Mikołajem”, jeszcze na długo przed 1 grudnia zaczynają podśpiewywać „Cichą noc” lub bardziej świeckie „Last Christmas”.

I dobrze, bo takie śpiewanie to jeden z głównych składników świątecznej atmosfery. Kiedy jednak nadchodzi długo wyczekiwana Wigilia, a wraz z nią kumulacja wyśpiewanych i wysłuchanych bożonarodzeniowych utworów, nasuwa się pytanie: jak długo jeszcze „wypada”?

Na szczęście okazuje się, że dość długo. Oczywiście, nikt nie będzie krzywo na nas patrzył przez dwa świąteczne dni, ale dobra wiadomość jest taka, że kolędami możemy się cieszyć aż do pierwszej niedzieli po Święcie Trzech Króli. Dobrze zorientowani w temacie są chyba pracownicy Bemowskiego Centrum Kultury. Tak można wnioskować z tego, że koncert kolęd i pastorałek postanowili zorganizować… 30  grudnia! I to nie byle jaki koncert, bo w wykonaniu Magdy Steczkowskiej. W przedostatni dzień roku artystka wystąpi w znanym wszystkim, bożonarodzeniowym repertuarze, a jej wspaniały głos podtrzyma w nas świątecznego ducha. Przy akompaniamencie fortepianu piosenkarka wykona najsłynniejsze kolędy i pastorałki. W trakcie wieczoru usłyszymy najpiękniejsze tradycyjne utwory, takie jak „W żłobie leży”, „Oj maluśki”, „Lulajże Jezuniu”, czy „Mizerna cicha”. Podejrzewamy, że artystka nie będzie musiała długo czekać na to, żeby publiczność włączyła się do wspólnego kolędowania!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr 82 (ul. Górczewska 201)
Czas: piątek 30 grudnia / godz. 19:00
Cena biletu: 20 zł. (bilety można kupić tu: https://biletyna.pl/koncert/Magda-Steczkowska)

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bemowskie.pl/wydarzenie/magda-steczkowska-koncert-koled-i-pastoralek/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *