Koncert Noworoczny na Bemowie

BEMOWO. Święta, święta i… no właśnie. Jeszcze kilka dni temu – długie i pracowite przygotowania. Od rana do wieczora tylko gotowanie barszczu, lepienie pierogów, rozwieszanie światełek, ubieranie choinki i kupowanie prezentów.

I nagle, zanim się obejrzeliśmy – kolejne Święta Bożego Narodzenia przeszły do historii. Ale nie ma tego złego – przed nami wciąż wieczór sylwestrowy i inne przyjemności związane z rokiem 2023.

Do najsłynniejszych atrakcji noworocznych zaliczają się te muzyczne. Cały świat zna koncert noworoczny Filharmoników Wiedeńskich. Jeśli Waszym skrytym marzeniem jest uczestniczenie w podobnym wydarzeniu, to wkrótce będziecie mogli je częściowo spełnić nie opuszczając własnego kraju… a nawet granic Północnej Ćwiartki!

Władze dzielnicy Bemowo postanowiły zorganizować własny koncert noworoczny. Co prawda, nie w sam Nowy Rok, bo 14 stycznia, a zamiast w wiedeńskiej filharmonii – w sali widowiskowej Wojskowej Akademii Technicznej. Mimo to jesteśmy przekonani, że pod względem rozmachu i elegancji, bemowskie wydarzenie w najmniejszym stopniu nie będzie ustępowało temu austriackiemu.

W trakcie koncertu publiczność wysłucha najpiękniejszych walców świata, w tym utworów tak słynnych jak „Nad Pięknym, Modrym Dunajem” Johanna Straussa, czy walc z „Nocy i dni” Waldemara Kazaneckiego.  Na scenie wystąpią soliści Agnieszka Grala (sopran) i Michał Janicki (baryton) oraz orkiestra Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Jakuba Zwierza. To wydarzenie z pewnością dostarczy wszystkim wyjątkowych wrażeń i będzie piękną wróżbą na Nowy Rok. Obecność obowiązkowa dla melomanów w każdym wieku!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Sala Widowiskowa WAT (ul. Kaliskiego 25A)
Czas: sobota 14 stycznia / godz. 18:00
Cena biletu: wstęp wolny, po wcześniejszej rezerwacji do 3 stycznia (kontakt w sprawie zaproszeń pod adresem bemowo.zapisy@um.warszawa.pl

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bemowo.um.warszawa.pl/-/koncert-noworoczny-1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *