Koncert zespołu Taraka

BIELANY. Trudno w to uwierzyć, ale wkrótce minie rok od wybuchu wojny w Ukrainie. W  tym czasie Polacy na różne sposoby wspierali swoich sąsiadów zza wschodniej granicy. Powstało mnóstwo inicjatyw, w ramach których wielu z nas udzieliło pomocy potrzebującym Ukraińcom.

Kto nie mógł osobiście pojechać do przejścia granicznego z dostawą jedzenia i środków czystości, ten wpłacał datek na zakup leków i broni. Niejeden z nas zanosił kanapki na dworzec, albo wręcz gościł pod swoim dachem ukraińską rodzinę. Po jakimś czasie, kiedy sytuacja przebywających w Polsce uchodźców względnie się unormowała, nadszedł czas na inne formy wsparcia, również tego duchowego. W całej Północnej Ćwiartce organizowane są co jakiś czas różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, podkreślające naszą solidarność z narodem ukraińskim.

W piątek 10 lutego o 19:00 w Bielańskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert zespołu Taraka. To grupa, która w swoim repertuarze łączy elementy muzyki słowiańskiej z wątkami cygańskimi i żydowskim, a wszystko to w nowoczesnych aranżacjach. Zespół charakteryzuje nietypowy, bardzo rozbudowany skład instrumentalny. Założycielem i autorem piosenek grupy jest kompozytor Karol Kus. Muzycy występują wspólnie od 2012 roku i są coraz bardziej rozpoznawalni w Polsce – zagrali m.in. na Polsat Super Hit Festiwal, ale można ich też zobaczyć w programach telewizyjnych. W Ukrainie również zdobyli już pewną sławę – podczas Majdanu wystąpili przed 150 000 osób. Wykonali wtedy utwór „Podaj rękę Ukrainie”, który spotkał się z dużym uznaniem nie tylko samej publiczności, ale też Lwowskiej Rady Obwodowej. 10 lutego na Bielanach Taraka zagra swoje autorskie piosenki ze specjalną dedykacją dla Ukraińców. Ten koncert dla wszystkich mieszkańców Północnej Ćwiartki – tych polskich i tych ukraińskich – będzie dobrą okazją refleksji i pogłębienia poczucia wspólnoty.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury (ul. Goldoniego 1)Czas: piątek 10 lutego / godz. 19:00
Cena biletu: wstęp wolny (wejściówki dostępne tu: https://app.evenea.pl/event/843865-110/ )

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bielanski.waw.pl/koncert-zespolu-taraka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *