Kobieta w podróży… na Bielanach

BIELANY. Choć według kalendarza mamy połowę zimy, to w tym roku jest ona bardzo kapryśna. Odczuwalny jest przede wszystkim brak słońca. W taką pogodę ma się ochotę rzucić wszystko i uciec gdzieś daleko… Może w jakąś ekscytującą podróż, po przygodę… Znacie to uczucie?

Na pewno zna je świetnie podróżniczka i dziennikarka Kamila Kielar. Kobieta, która w podróży spędza kilka miesięcy w ciągu roku. Na koncie ma m.in. samotne pływanie kajakiem po Pacyfiku, przebycie rowerem i na nartach biegowych kanadyjskiego Jukonu (zimą), czy przejście górami prawie 5000 km. z Meksyku do Kanady. Za swoje podróżnicze osiągnięcia została uhonorowana Kolosem (najbardziej prestiżowa nagroda podróżnicza w Polsce) oraz nagrodą National Geographic Traveler w kategorii Podróż Roku. Ponadto Kamila pisuje artykuły do magazynów podróżniczych i organizuje wystawy swoich fotografii. Obecnie pracuje też nad książką.

W sobotę 11 lutego o 18:00 podróżniczka pojawi się w Bielańskim Ośrodku Kultury i opowie wszystkim chętnym o swojej wyprawie przez Pacific Crest Trail. Jest to jeden z trzech najdłuższych szlaków trekkingowych w całych Stanach Zjednoczonych. Co roku trasę próbuje przejść około 300 osób, ale tylko połowa z nich staje na mecie. Jakiś czas temu udało się to także Kamili Kielar, która za tę wyprawę została nagrodzona na Kolosach w kategorii Wyczyn Roku. Jeśli chcecie choć na chwilę oderwać się od szarej warszawskiej aury, a może nawet zainspirować do podróży w nieznane, koniecznie wpadnijcie na to podróżnicze spotkanie!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury (ul. Goldoniego 1)Czas: sobota 11 lutego / godz. 18:00
Cena biletu: wstęp wolny (wejściówki dostępne tu: https://app.evenea.pl/event/843865-112/ )


Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bielanski.waw.pl/spotkanie-z-podroznikiem-kamila-kielar-pacific-crest-trail/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *