Al. Reymonta z nowymi światłami

BIELANY. Al. Reymonta zyskała nową sygnalizację świetlną. Światła powstały na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Żbikowianka. To efekt przeprowadzonego audytu bezpieczeństwa, w trakcie którego zebra uzyskała bardzo niską ocenę.

Nowe światła usprawniły przedostanie się na drugą stronę ulicy. Pokonywanie pasów stało się bezpieczniejsze, co bardzo ważne, bo zebra jest popularna – skraca drogę do pobliskich licznych punktów usługowych oraz dużych osiedli mieszkaniowych.

Sytuacja w tym miejscu wymagała poprawy również ze względu na usytuowanie ocenionych na 2 pasów. Audytorzy zwrócili uwagę, że największym problemem była prędkość, jaką kierowcy rozwijali w al. W. Reymonta przed zebrą, ze względu na długie i proste odcinki alei po dwa pasy ruchu w każdą stronę. „Wielu kierowców decyduje się wyprzedzać w rejonie przejścia, które jest dodatkowo trudne do przekroczenia ze względu na przedzielające drogę torowisko tramwajowe. Może w takiej sytuacji dojść do potrącenia pieszego” – napisali w karcie sprawdzonego przejścia. Dlatego właśnie rekomendowali budowę sygnalizacji świetlnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *