Bielańscy policjanci spotkali się z mieszkańcami

BIELANY. W tym tygodniu mieszkańcy osiedla „Piaski” uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym ich bezpieczeństwa. W spotkaniu wzięli udział dzielnicowi, strażnicy miejscy oraz przedstawiciel Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa Urzędu Dzielnicy Bielany.

Podczas spotkania mieszkańcy wskazywali miejsca, w których potrzebne są częstsze patrole Policji oraz rodzaje zagrożeń, które są dla nich najbardziej uciążliwe. W wielu wypowiedziach pojawiał się temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z uwagą wysłuchali wszystkich głosów, odpowiedzieli na pytania i wątpliwości oraz zachęcali mieszkańców do współdziałania na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dzielnicowi po zebraniu wszystkich spostrzeżeń i propozycji dostosują swoje codzienne zadania do potrzeb mieszkańców osiedla oraz przekażą wnioski i prośby mieszkańców funkcjonariuszom innych służb.

Podczas spotkania odbyła się również prelekcja poświęcona problematyce bezpieczeństwa osób starszych, a w szczególności oszustw na wnuczka, czy też funkcjonariusza Policji, CBŚP, prokuratora, administratora. Policjanci szczegółowo omówili sposób działania sprawców, wskazali zagrożenia, uczulili, na co seniorzy winni zwracać uwagę by nie stać się ofiarą oszustów oraz wskazali, co robić w przypadku, gdyby ktoś taki próbował ich oszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *