„Tajemniczy ogród” na Bielanach

BIELANY. Do końca zimy już bliżej niż dalej, ferie dla szkół wkrótce się skończą, pewnie wiele dzieci zdążyło już wrócić z wyjazdów narciarskich…

Ale uczniom zostało jeszcze kilka dni laby i niejeden rodzic zastanawia się, jak zorganizować swoim pociechom ten czas. Najbardziej oczywiste byłoby wspólne wyjście na  sanki, czy lepienie bałwana… ale w najbliższych dniach nie mamy chyba co liczyć na niespodziewany mróz i opady śniegu. Może więc rodzinne wyjście do kina?

W najbliższą środę 22 lutego o godzinie 17:00 w Kinie za Rogiem (przestrzeni organizowanej w bibliotece przy ulicy Romaszewskiego) wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w seansie „Tajemniczego ogrodu”.

Chyba nikt nie potrzebuje szerszego wprowadzenia w fabułę – film stanowi oczywiście adaptację znanej dużym i małym powieści Frances Hodgson Burnett. Wielu z nas pamięta historię dziesięcioletniej Mary, która po śmierci obojga rodziców przybywa do posiadłości w hrabstwie Yorkshire, by zamieszkać tam ze swoim wujem. Pomimo licznych zakazów, dziewczynka zwiedza stary dom i stopniowo odkrywa jego kolejne tajemnice. Pewnego dnia natrafia na niezwykły ogród, co całkowicie odmieni jej dotychczasowe życie. Oprócz świetnych odtwórców ról bohaterów dziecięcych, w filmie wystąpili znakomici brytyjscy aktorzy: Colin Firth i Julie Walters. Choć przedstawiona opowieść jest dobrze wszystkim znana, to zawsze ciekawie jest obejrzeć ją w nowej odsłonie. Duże wrażenie robią zdjęcia pięknych angielskich krajobrazów – szczególnie w porównaniu do obecnej pogody w Warszawie. Jeśli więc jesteście zmęczeni warszawską lutową aurą i macie wolne środowe popołudnie, zaproście swoich bliskich na wspólną wyprawę do „Tajemniczego ogrodu”!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Kino za Rogiem – Biblioteka Bielany (ul. Romaszewskiego 19)
Czas: środa 22 lutego / godz. 17:00
Cena biletu: wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://www.facebook.com/events/725361142190277/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *