Spektakl „O ludziach, którzy myśleli, że są szaleni”

BEMOWO. Wielu mieszkańców Północnej Ćwiartki pamięta zapewne oscarowy film Miloša Formana „Lot nad kukułczym gniazdem” z brawurową główną rolą Jacka Nicholsona.

Oparta na powieści Kena Kesey’a opowieść o drobnym przestępcy, który trafia do szpitala psychiatrycznego to do dziś jedna z najlepszych amerykańskich produkcji. Randle Patrick McMurphy udaje niepoczytalnego, aby uniknąć odsiadki. Jednak gdy zostaje rezydentem domu dla umysłowo chorych, odkrywa, że to właśnie tam jest najgorsze więzienie.

Zespół teatru Albo albo Warszawa postanowił pochylić się nad tą historią i również dokonać adaptacji powieści Kesey’a – z tym że w formie spektaklu. W swojej realizacji mierzą się z tak ważnym i zawsze aktualnym tematem – kwestią normalności i zastanawiają się, co ona dziś oznacza. Twórcy, z reżyserem Rafałem Bilickim na czele, rozważają, dlaczego tak bardzo boimy się „nienormalności”. Dlaczego obawiamy się być inni od większości, dlaczego jest w nas lęk przed oceną i dlaczego sami oceniamy innych. Ich refleksje przerodziły się w niezwykły spektakl pt. „O ludziach, którzy myśleli, że są szaleni”. A spróbują odpowiedzieć nam (i sobie) na te pytania już we wtorek 28 lutego o godzinie 19:30 w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr 82 (ul. Górczewska 201)
Czas: wtorek 28 lutego / godz. 19:30
Cena biletu: wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bemowskie.pl/wydarzenie/o-ludziach-ktorzy-mysleli-ze-sa-szaleni/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *