„NOWOSIELSKI Audiovisual Misterium”

BIELANY. Obrazy to sztuka dla oczu, a nie dla uszu. Ale czy zawsze i wszędzie? Kompozytor Artur Dutkiewicz postanowił sprawdzić to doświadczalnie. Efekty tego eksperymentu będziecie mogli zobaczyć/usłyszeć już niebawem w bielańskich Podziemiach Kamedulskich.

Jerzy Nowosielski jest jednym z patronów roku 2023. I słusznie, bo można go uznać za jedną z najwybitniejszych osobowości XX wieku. Był bardzo wszechstronnym człowiekiem – artystą i myślicielem. Choć większość z nas kojarzy go jako malarza, to zajmował się tez scenografią, filozofią i teologią. Zafascynowany jego twórczością kompozytor i pianista jazzowy Artur Dutkiewicz, postanowił „przełożyć” prace Nowosielskiego na muzyczny język i w ten sposób powstał niezwykły projekt „NOWOSIELSKI Audiovisual Misterium”. Obrazy Nowosielskiego stały się dla muzyka inspiracją do skomponowania kontemplacyjnych utworów na trio jazzowe.

O tym, co wyniknęło z tego połączenia obrazu z dźwiękiem, będzie można się przekonać już w najbliższy czwartek 23 marca, podczas koncertu w Podziemiach Kamedulskich. Tego wieczoru członkowie Artur Dutkiewicz Trio zaprezentują publiczności efekty tego niecodziennego eksperymentu. Sam kompozytor zagra na fortepianie, a partnerować mu będą kontrabasista Michał Barański i perkusista Sebastian Kuchczyński.  Koncertowi będzie towarzyszyć specjalna oprawa wizualna zapewniona przez artystę grafika Andrzeja Wąsika. Zaprojektowane przez niego kolaże i wizualizacje, stworzone z wykorzystaniem fragmentów dzieł Jerzego Nowosielskiego, będą wyświetlane w tle w formie videoprojekcji. Powstałe w ten sposób obrazy w połączeniu z oryginalnymi kontemplacyjnymi utworami Dutkiewicza, zapewnią zgromadzonym odbiorcom niepowtarzalne doświadczenie audiowizualne.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Kościół Pokamedulski, podziemia (ul. Dewajtis 3)Czas: czwartek 23 marca / godz. 19:00
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bielany.um.warszawa.pl/-/artur-dutkiewicz-trio-nowosielski-audiovisual-misterium-w-100-lecie-urodzin-mistrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *