Z Żoliborza do Wietnamu

ŻOLIBORZ. Zaczęła się wiosna, za oknami mamy coraz piękniejszą pogodę. Nieuniknione stają się myśli o nadchodzącym lecie i wakacjach. Wielu z nas staje przed dylematem, gdzie spędzić urlop. W poszukiwaniu inspiracji zajrzyjcie do Centrum Lokalnego Żoliborz.

Każdy mieszkaniec Północnej Ćwiartki ma w sobie coś z podróżnika. Jeśli nawet nie międzynarodowego, to w granicach Polski. Oczywiście są i tacy, dla których nawet wyjście poza własną dzielnicę stanowi wyprawę. Ale nawet ci domatorzy lubią od czasu do czasu wybrać się w podróż „palcem po mapie”. Cykl spotkań „Żoliborzanie odkrywają świat” jest dedykowany każdemu z tych typów podróżnika. Docelową grupą odbiorców są z założenia globtroterzy i wielbiciele wakacyjnych wojaży, jednak każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Spotkania tego swego rodzaju klubu podróżnika organizowane są raz w miesiącu (ostatnie wtorki miesiąca) w Centrum Lokalnym Żoliborz. Każdy wieczór poświęcony jest innemu podróżniczemu kierunkowi – bez względu na to, czy jest to miejsce położone na drugim krańcu świata, czy w obrębie naszego kraju. Każde spotkanie rozpoczyna prelekcja, po której uczestnicy biorą udział w dyskusji i wymianie doświadczeń. Prelegentem może zostać każdy, kto chciałby podzielić się swoimi podróżniczymi przeżyciami i wspomnieniami, wystarczy, że się zgłosi z proponowanym tematem. Rozmowy na takich spotkaniach toczą się wokół bardzo wielu tematów powiązanych z omawianym wspólnie kierunkiem geograficznym. Opowieści prelegentów stają się punktem wyjścia do dyskusji na temat punktów turystycznych, społeczeństwa, kultury, kuchni i wielu ciekawostek na temat omawianych miejsc. W takim klubie podróżnika świetnie odnajdą się zarówno osoby, które wybierają się na wyprawę i chcą się czegoś wcześniej dowiedzieć, jak i ludzie ciekawi świata tylko z perspektywy teoretycznej. To wydarzenie nie tylko umożliwia zdobycie wiedzy podróżniczej, ale stanowi również wspaniałą okazję do poznania interesujących ludzi. Koniecznie wybierzcie się na kolejne spotkanie, już w najbliższy wtorek. Tematem przewodnim będzie Wietnam.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Centrum Lokalne Żoliborz (ul. Rydygiera 6b)Czas: wtorek 28 marca / godz. 18:00
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://www.facebook.com/events/899364567928796/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *