Nowy park na Tarchominie

BIAŁOŁĘKA. Urząd Dzielnicy Białołęka podpisał umowę na budowę parku przy ul. Botewa. Spółka Nafibud z Bielska Podlaskiego zrealizuje inwestycję za ponad 6 mln zł.

Wyczekiwana przez mieszkańców Tarchomina inwestycja właśnie się rozpoczyna. Nieurządzony teren zielony niebawem zacznie tętnić życiem. Wyłonieniem wykonawcy zakończył się drugi, ogłoszony przez przetarg.

– Rozstrzygnięcie drugiego przetargu na budowę parku było możliwe dzięki dodatkowym środkom, które otrzymaliśmy od Rady Warszawy. Cieszę się, że władze Warszawy i miejscy radni dostrzegają potrzeby Białołęki i po raz kolejny zasilili nasz budżet dodatkową kwotą. Przy tak dynamicznym rozwoju dzielnicy potrzebujemy pieniędzy na kompleksowy rozwój infrastruktury – oświatowej, komunikacyjnej, społecznej. Potrzebujemy też nowych miejsc wypoczynku – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

Pierwszy przetarg na budowę parku musieliśmy unieważnić, bo złożone oferty przewyższały środki, jakie mieliśmy dla tego zadania. Wybrany w drugim przetargu wykonawca – spółka Nafibud z Bielska Podlaskiego zrealizuje inwestycję za 6 180 000 zł.

– Zgodnie z podpisaną umową wykonawca zrealizuje pełen zakres prac w ciągu 6 miesięcy. Następnie będzie miał 2 miesiące na uzyskanie wszystkich pozwoleń na użytkowanie parku. Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze w tym roku będziemy się cieszyć z nowego, urządzonego terenu zielonego w samym sercu Tarchomina – mówi Jan Mackiewicz, zastępca burmistrza Białołęki odpowiedzialny m.in. za zieleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *