Przełom w rozmowach na temat Prochowni

ŻOLIBORZ. Miasto ogłasza przełom w rozmowach dotyczących żoliborskiej Prochowni. Urzędnicy porozumieli się z jego twórczynią. W ramach rozmów ratusz zaproponował dzierżawę miejsca w trybie bez konkursu, na okres nawet do trzech lat. Ostatecznie druga storna zdecydowała się na dzierżawę na 3 lata.

Oferta przedstawiona twórczyni Prochowni zakłada możliwość dzierżawy nie tylko Prochowni Północnej, ale także Prochowni Południowej. Obu stronom zależy na tym, żeby miejsce zostało uruchomione jak najszybciej w tym sezonie.

Bardzo się cieszę, że na mapę kulturalną Warszawy wróci „stara” Prochownia. Tym samym kończymy – zdecydowanie za długi – etap zawirowań związanych z tym miejscem. Prochownia wraca do życia i to w formie, na jaką czekają mieszkanki oraz mieszkańcy – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Okres trzech lat to maksymalny okres, jaki ratusz mógł zaproponować w trybie bez konkursu. Twórczyni lokalu zdecydowała skorzystać z tej propozycji miasta. Co potem? Porozumienie przewiduje powołanie zespołu roboczego, który wypracuje docelowe rozwiązanie. Jedną z rozważanych przez miasto opcji jest zastosowanie w przypadku Prochowni formuły koncesji. Jej zaletą jest możliwość włączenia strony społecznej w proces wyboru przyszłego dzierżawcy – koncesjonariusza. W ramach tego postępowania miasto mogłoby powołać specjalny zespół, mający charakter ciała doradczego. Mieszkanki i mieszkańcy będą mieli możliwość opiniowania spływających ofert, a ich stanowisko będzie miało znaczny wpływ na finalne decyzje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *