Festiwal Marymonckiej Mączki

ŻOLIBORZ. W ostatnich latach w Polsce rozwinęła się moda na domowe wypieki, w tym nawet na samodzielnie produkowany chleb. Niebawem na Żoliborzu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, dedykowane pasjonatom pieczenia (i jedzenia!) domowego pieczywa.

Kiedy w 2020 roku w Polsce wybuchła pandemia COVID-19 i zostaliśmy zmuszeni do siedzenia w domach, wielu z nas zdecydowało się poświęcić nadmiarowy „czas wolny” na realizację dawno odkładanych planów, albo wręcz znalazło sobie nowe hobby. Nagrywanie występów rodzinnych zespołów muzycznych, szydełkowanie, czy ustawianie wielopiętrowych konstrukcji z klocków lego – to tylko kilka przykładów „pandemicznych projektów”. Bardzo popularne wtedy stało się też pieczenie chleba w domowych warunkach. Ludzie prześcigali się w publikowaniu w mediach społecznościowych zdjęć i przepisów na własnej roboty pieczywo.

Minęły trzy lata, a moda na domowy chleb nie przemija. Owszem, nikt nie ma już tak dużo czasu, jak na początku pandemii, jednak kto raz posmakował własnego wyrobu, jeszcze ciepłej kromki, ten o wiele mniej chętnie przekracza progi piekarni… W odpowiedzi na potrzeby wciąż powiększającej się społeczności piekarzy – amatorów, władze Żoliborza postanowiły  zorganizować wyjątkowe wydarzenie: Festiwal Marymonckiej Mączki! Impreza odbędzie się w Parku Kaskada już w najbliższą sobotę 27 maja, a zaproszeni mogą czuć się wszyscy mieszkańcy Północnej Ćwiartki – mali i duzi. Na każdego miłośnika domowego pieczywa przez cały dzień czeka mnóstwo atrakcji, ale oczywiście najważniejsze będą warsztaty robienia chleba. Każdy z uczestników sam skomponuje smak i wyrobi ciasto na swój bochenek. Na najmłodszych będzie czekała strefa animacji, gdzie odbędą się warsztaty cyrkowe. Równolegle będzie można skorzystać również z zajęć z „tkania roślinami” i wyplatania wianków. Festiwal zakończy się koncertem zespołu Kapsell. Taki chlebowy dzień to doskonała okazja do rozwinięcia swoich umiejętności piekarniczych (lub nauki od zera). Nie zabraknie też atrakcji dla tych, którzy zamiast zagniatać ciasto, wolą po prostu spróbować świeżo upieczonego chleba. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Park Kaskada
Czas: sobota 27 maja, godz. 10:00 – 17:00
Cena biletu: wstęp wolny
Więcej informacji znajdziecie tu:
https://www.facebook.com/events/581942084074024/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *