„Wars i Sawa” – koncert zespołu Lazurki

BEMOWO. Legendy warszawskie opowiedziane poprzez śpiew i taniec zespołu folklorystycznego? Takie rzeczy tylko w Północnej Ćwiartce. Już niebawem zespół „Lazurki” z przytupem rozpocznie sezon letnich koncertów w bemowskim amfiteatrze!

Zespoły pieśni i tańca to rozrywka pokolenia naszych dziadków? Rzeczywiście, chyba tylko najstarsi mieszkańcy Północnej Ćwiartki mogą pamiętać czasy, kiedy koncert zespołu „Mazowsze” był wielkim wydarzeniem, na które trudno było dostać bilety. Jednak społeczność Bemowa pokazuje, że takie tradycje mają swoich zwolenników nawet w XXI wieku. Niektóre regiony Polski wciąż mogą poszczycić się reprezentacją światowej sławy tancerzy i śpiewaków „ludowych”. Mazowsze ma swój zespół pieśni i tańca, Śląsk – swój, a warszawska dzielnica Bemowo – „Lazurki”!

 Ta wieloosobowa (ponad 180 członków) i wielopokoleniowa (w wieku od 3 do 50 lat) grupa artystów w sobotę 3 czerwca zatańczy i zaśpiewa w Amfiteatrze Bemowo. Inspiracją do powstania tego koncertu była dla Lazurków jedna z najsłynniejszych warszawskich legend – o Warsie i Sawie. Podczas taneczno-wokalnego występu wykonawcy opowiedzą nam o tej legendarnej parze. Choć spektakl w dużej mierze został oparty na micie założycielskim Warszawy, to pojawią się w nim również liczne nawiązania do rzeczywistej historii stolicy. I tak, „Lazurki” wspólnie z publicznością prześledzą i odtworzą dzieje mieszkańców naszego miasta i okolicznych wiosek od czasów nadwiślańskich flisaków, poprzez Księstwo Warszawskie i międzywojnie, aż po współczesność. To przedstawienie to widowisko atrakcyjne dla wszystkich pokoleń warszawiaków: od seniorów, którzy z nostalgią wspominają złote czasy zespołów ludowych, aż po przedszkolaki, które dopiero niedawno poznały lokalne legendy.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: amfiteatr w Parku Górczewska na Bemowie
Czas: sobota 3 czerwca, godz. 18:00 Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bemowo.um.warszawa.pl/-/koncert-zespolu-folklorystycznego-lazurki-wars-i-sawa-

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *