Festiwal Streetfoodu na Białołęce

BIAŁOŁĘKA. Marzą Wam się dalekie podróże – poznawanie obcych kultur, zwiedzanie słynnych miejsc turystycznych i próbowanie nowych, egzotycznych potraw? Tę ostatnią zachciankę niedługo będziecie mogli spełnić nie ruszając się z Północnej Ćwiartki – podczas Festiwalu Streetfoodu na Białołęce.

Im bardziej zbliża się lato, im cieplej się robi… Tym mocniej chciałoby się „rzucić to wszystko i jechać”… no właśnie, gdzie? Pewnie, można i w Bieszczady. Jednak wielu z nas coraz częściej kusi wizja wyjazdu jeszcze dalej, w niekoniecznie tak odludne, ale jednak egzotyczne miejsca. Niekoniecznie od razu na koniec świata, bo przecież w samej Europie jest jeszcze tyle do odkrycia! Oczywiście, każda wyprawa to wyzwanie – przede wszystkim pod względem logistycznym i finansowym. Poza tym mnóstwo planowania i przygotowań. Na szczęście coraz częściej mamy możliwość, żeby w jakiś sposób „przetestować” kraj, o którym marzymy jeszcze zanim się do niego wybierzemy. Oprócz obserwowania licznych profili podróżniczych w social mediach, możemy wziąć udział w jednym z wielu wydarzeń poświęconych turystyce i kulturze wybranych regionów… Kierunek podróży wybieramy na podstawie mnóstwa różnych czynników, ale często jednym z nich jest po prostu jedzenie. Jeśli więc mamy okazję do spróbowania nowych smaków z różnych krajów, na dodatek w jednym miejscu, koniecznie trzeba z niej skorzystać!

Z takiego właśnie założenia wychodzą chyba organizatorzy VI Białołęckiego Festiwalu Streetfoodu, który odbędzie się przy okazji Dni Białołęki w piątek i sobotę 16 i 17 czerwca w Parku na Picassa. Na imprezie pojawią się liczne stragany i foodtrucki, gdzie będzie można skosztować jedzenia z każdego zakątka świata – od włoskiej pizzy, przez amerykańskie hamburgery, aż po meksykańskie taco. Plan wydarzenia jest bardzo prosty: popróbować i poznać jak najwięcej nowych smaków, a organizatorzy obiecują zapewnić naszym podniebieniom jak najlepsze doświadczenia. Przewidziano również konkursy, w których będzie można wygrać – a jakże! – przepyszne dania serwowane podczas imprezy. Po dniu spędzonym na takim Festiwalu, będzie Wam łatwiej wybrać wymarzony kierunek wakacyjnej wycieczki. Choć oczywiście istnieje ryzyko, że zakochacie się w więcej niż jednej kuchni narodowej jakiegoś kraju. Jeśli więc kochacie podróże i jedzenie – zabierzcie przyjaciół i wybierzcie się wspólnie na VI Białołęcki Festiwal Streetfoodu!

Szczegółowe informacje: Miejsce: Park Picassa (ul. Picassa)
Czas: piątek 16 czerwca, godz. 15:00 –  sobota 17 czerwca godz. 22:00
Cena biletu: wstęp wolny
Więcej informacji znajdziecie tu:
https://www.facebook.com/events/468652548791704/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *