Muzyka na wodzie

BIELANY. Słyszycie hasło „Muzyka na wodzie” i widzicie… no  właśnie, co? Pałac w Łazienkach i koncert chopinowski? Już niedługo pierwsze skojarzenie będzie zupełnie inne. Bo Północna Ćwiartka od przeszło pięćdziesięciu lat ma własne stawy, a od niedawna również swoje wydarzenia muzyczne.

Stawy Brustmana zna doskonale każdy mieszkaniec Bielan. Być może w innych dzielnicach Warszawy nie są aż tak bardzo znane – głównie ze względu na ich ustronne położenie, wewnątrz osiedla Wawrzyszew. Ale możliwe, że niebawem się to zmieni. Zielone tereny wokół dwóch stawów od kilku lat są jednym z ulubionych miejsc organizatorów letnich festynów i koncertów. Wydarzenia te mają zwykle charakter rodzinny i gromadzą uczestników w każdym wieku. Muzyka i wspólna zabawa przyciągają nie tylko mieszkańców okolicznych bloków, ale również ludzi z innych osiedli. Nic więc dziwnego, że w tym roku już po raz ósmy organizowany jest cykl letnich koncertów na Wawrzyszewie „Muzyka na wodzie”.

W piątek 14 lipca o godz. 18:00 odbędzie się kolejny w tym roku występ muzyczny, tym razem grupy Retro Trio. Zespół zapewni publiczności sentymentalną podróż do dawnych lat. Tego wieczoru w ich repertuarze znajdą się przede wszystkim szlagiery dwudziestolecia międzywojennego i lat 50-tych XX wieku. Zapowiada się więc impreza w klimacie „starej Warszawy”. Dla starszych mieszkańców Północnej Ćwiartki będzie to powrót do młodych lat, a dla młodszych – rozrywka w staroświeckim stylu. To będzie wydarzenie integrujące lokalną społeczność, ale też łączące pokolenia. Z pewnością koncert Retro Trio okaże się też okazją do potańcówki. Powyciągajcie z szaf spodnie na szelkach i rozkloszowane spódnice!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: osiedle Wawrzyszew, Stawy Brustmana
Czas: piątek 14 lipca, godz. 18:00
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:

https://www.facebook.com/events/1691102608010080/1691102621343412/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *