Dzień Otwarty w Warowni Jomsborg

ŻOLIBORZ. Jesteś fanem serialu „Wikingowie”, a twój ulubiony pisarz to Andrzej Sapkowski? Marzy Ci się podróż w dzikie rejony Skandynawii? A może Twoje dziecko przygotowuje się do olimpiady z historii i fascynuje się kulturą dawnych Słowian? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to najbliższą niedzielę powinieneś spędzić w Warowni Jomsborg!

Chyba każdy warszawiak kojarzy położone niedaleko od Wisłostrady drewniane zabudowania – Warownię Jomsborg. To miejsce to „żywy skansen”, „gród” utworzony przez grupę entuzjastów kultury Wikingów i Słowian. Można powiedzieć, że powstała kilkanaście lat temu osada to połączenie lekcji historii z parkiem rozrywki. Zlokalizowana na Żoliborzu warownia jest siedzibą legendarnej drużyny Jomsborczyków (Jomswikingów). Według skandynawskich sag byli to najemni woje króla Bolesława Chrobrego. Dziś w odtworzonej nad Wisłą osadzie organizowane są zajęcia edukacyjne dla dzieci, imprezy integracyjne dla firm oraz różnego rodzaju pokazy historyczne.

W niedzielę 16 lipca odbędzie się Dzień Otwarty w Warowni Jomsborg. Będzie to wydarzenie dedykowane całym rodzinom, w programie znajdą się atrakcje dla osób w każdym wieku. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy i pieczenia kiełbasek przy ognisku. Chętni będą mieli okazję, by spróbować swoich sił w sportowych konkurencjach: strzelaniu z łuku i rzutu toporkiem. Będzie też możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zabawnych fotografii w dybach i monidłach. O 12:30 odbędzie się pokazowe szkolenie wojowników z drużyny Jomsborg Vikings Hird.

Jeśli0 będziecie w Warszawie w najbliższy weekend, koniecznie wybierzcie się z dziećmi lub z przyjaciółmi do Warowni Jomsborg. To będzie połączenie zabawy z nauką, ale też podróż w czasie i przestrzeni. Dobra zabawa gwarantowana nie tylko wielbicielom kultury skandynawskiej!

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Warownia Jomsborg (Wybrzeże Gdyńskie 6)
Czas: niedziela 16 lipca, godz. 12:00 – 18:00
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:

https://www.facebook.com/events/186157850880865/?ref=newsfeed

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *