Piknik „Boernerowo pod masztami”

Połowa września za nami, powoli się ochładza… Ale w perspektywie mamy wciąż jeszcze kilka słonecznych dni i warto to wykorzystać. Dobrą okazją będzie piknik historyczny organizowany na Bemowie w pierwszy dzień jesieni, 23 września.

 W Warszawie przez cały rok nie brakuje atrakcji „na świeżym powietrzu” i różnego rodzaju spacerów historycznych. Takie edukacyjne wędrówki organizowane są przede wszystkim w starszych częściach miasta: w Śródmieściu, na Żoliborzu, czy na Pradze… Głównie tam, gdzie stoją stare budynki lub gdzie coś stało przed wojną. Ale przecież historia rozgrywa się wszędzie i przez cały czas – nie tylko w centralnych dzielnicach, nie tylko wśród zabudowań… Dlaczego więc nie uczyć się o niej na Bemowie?

Wszystkim warszawiakom – zarówno seniorom, jak i licealistom – dzielnica Bemowo kojarzy się pewnie przede wszystkim z koncertami. No, może jeszcze z lotniskiem i Wojskową Akademią Techniczną. Jednak Radiostację Babice-Boernerowo kojarzą chyba tylko najstarsi mieszkańcy miasta. Ale nic straconego! Już niebawem wszyscy zainteresowani będą mieli okazję, aby lepiej zorientować się w historii Bemowa i zabytkowej radiostacji!

W sobotę 23 września odbędzie się piknik historyczny (tak jest, nie „spacer”, ale cała historyczna impreza plenerowa) pod nazwą „Boernerowo pod masztami”. Wydarzenie ma na celu uczczenie 100-lecia istnienia radiostacji. Organizatorzy – Towarzystwo Boernerowo oraz  Urząd Dzielnicy Bemowo – przygotowują liczne atrakcje dla uczestników w każdym wieku. W programie m.in. oprowadzania po ogrodach Boernerowa, kiermasz rękodzieła i panel historyczny. Cała impreza zakończy się potańcówką przy muzyce na żywo w wykonaniu kapeli podwórkowej. Taki piknik to doskonała okazja, aby spędzić rodzinnie czas na świeżym powietrzu, a równocześnie poznać tę mniej znaną historię stolicy.

Szczegółowe informacje:

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 150 przy (ul. Thommeego 1)
Czas: sobota 23 sierpnia, godz. 13:00 – 18:00
Cena biletu: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie tu:

https://bemowo.um.warszawa.pl/-/piknik-boernerowo-pod-masztami-

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *