Familijny Piknik Coolturaki – Piknik Słowiański

Za nami połowa października, rok szkolny w pełni… Rodzice (i nauczyciele!) szukają zajęć, które zapewnią młodzieży rozrywkę, ale równocześnie nie odciągną zbytnio ich uwagi od szkolnych zobowiązań. Odpowiedzią może być organizowana na Białołęce rodzinna impreza.

To nic, że wakacje już dawno za nami, a wrześniowe upały wydają się tylko odległym wspomnieniem. Nie wszystkie jesienne aktywności muszą wiązać się z wychodzeniem z domu i marźnięciem! Oczywiście, zawsze miło jest pospacerować i pozbierać kolorowe liście, czy kasztany. Również spacery historyczne odbywają się przez cały rok. Ale w całej Warszawie pełno jest również atrakcji „pod dachem”, a w samej Północnej Ćwiartce można ich znaleźć bez liku! Chociażby na Białołęce, gdzie w niedzielę odbędzie się Familijny Piknik Coolturaki.

To kolejna już odsłona tego rodzinnego wydarzenia, które łączy w sobie wartości rozrywkowe i edukacyjne. Do końca roku odbędą się trzy takie spotkania: w październiku, listopadzie i grudniu. Podczas każdego z „odcinków” imprezy będziemy mieli okazję przenieść się do innego niezwykłego świata. 15 października odbędziemy podróż w bardzo odległą przeszłość, bo tym razem Piknik będzie Słowiański! Na kilka godzin Białołęcki Ośrodek Kultury stanie się słowiańskim obozowiskiem, a uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w jednej z  licznych atrakcji, które przybliżą im rodzimą kulturę.

Organizatorzy wydarzenia zachęcają do udziału wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Zaplanowali zabawy i warsztaty nawiązujące do początków Państwa Polskiego, m.in.: zajęcia z garncarstwa, atelier skryby, czy naukę oszczepnictwa i strzelania z łuków historycznych. Przewidziano również warsztaty kulinarne oraz różnego rodzaju konkursy z nagrodami. Piknik Słowiański polecamy zarówno osobom pragnących spędzić oryginalne popołudnie w rodzinnym gronie, jak i takim, które w najbliższą niedzielę chciałyby troszkę zrelaksować głowy…

Szczegółowe informacje:
Miejsce: Białołęcki Ośrodek Kultury (ul. Głębocka 66)
Czas: niedziela 15 października / godz. 11:00
Cena biletu: wstęp wolny
Więcej informacji znajdziecie tu:
https://bok.waw.pl/wydarzenia/coolturaki-familijny-piknik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *